Advert

CHP’den Ulukışla’da gövde gösterisi

CHP’den Ulukışla’da gövde gösterisi
CHP’den Ulukışla’da gövde gösterisi Tuncay Aytaş
Bu içerik 843 kez okundu.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, partisinin Ulukışla ilçe Teşkilatı tarafından ilçe merkezinde düzenlenen mitinge katıldı. Coşkulu kalabalığa hitap eden Gürer, AKP’nin rant ekonomisinin bir avuç zengin yaratırken, milyonları yoksulluğa mahkum ettiğini söyledi.
İlçe merkezinde esnaf ziyarete gerçekleştirdikten sonra, köyleri de ziyaret eden Ömer Fethi Gürer, CHP olarak toplumun yok sayılan yüzde 99’undan yana, emekliden, çiftçiden, üretenden ve yoksullardan yana bir gelecek amaçladığını belirtti.
CHP Ulukışla ilçe Başkanlığı’nca düzenlenen miting, tarihi Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı gönünde gerçekleştirildi. Mitinge CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, milletvekili adayı Ahmet Oğuz Özmen, merkez ilçe başkanı Kamil Davarcı, Ulukışla ilçe başkanı Birol Önder, Çiftlik ilçe Başkanı Turgay Yıldız, Adana-Çukurova eski İlçe Başkanı Yüksel Erdoğan, CHP’li belediye başkanları, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, CHP heyetini coşkulu bir şekilde karşılayan kalabalığa hitaben yaptığı konuşmada, Tek adam rejimi altındaki Türkiye ekonomisinin, büyüme ortalaması gelişmekte olan diğer ülkelerin gerisinde kaldığını belirterek, Türkiye’nin dış borç stoku 450 milyar dolara aştığını ifade etti. 
AKP’nin rant ekonomisinin bir avuç zengin yaratırken milyonları yoksulluğa mahkum ettiğini vurgulayan Gürer, “ Ekonominin dengelerini bozan saray rejimi bir avuç zengin yaratırken milyonları yoksulluğa mahkum etti. Bugün 16 milyon insan yoksul, 6 milyon insan işsizdir. Çalışanın üretenin hakkını vermeyen AKP Türkiye ekonomisinin ana gövdesini oluşturan çalışanlar, emekliler, yoksul halkımızın ihtiyaçlarını karşılayabileceği bir refah ortamı yaratamamaktadır” dedi.
Konuşması sık sık alkışlar ve tezahüratlarla kesilen Gürer, “CHP olarak bizler toplumun yok sayılan yüzde 99 undan yana emekliden, esnaftan, çiftçiden, üretenden ve yoksullardan yana bir gelecek amaçlıyoruz. Rant ekonomisinin yerine büyüme ve gelir adaleti programını uygulayarak toplumun tüm kesimlerine nefes aldıracağız” diye konuştu.
CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, mitingin ardından, partililerle birlikte ana cadde boyunca kortej halinde esnafı ve vatandaşları selamladı. Vatandaşların büyük ili gösterdiği Ömer Fethi Gürer, esnaf ziyaretinin ardından ilçeye bağlı köylere ziyaret gerçekleştirdi. 
Gürer, ziyaret ettiği Gümüş, Gümüş, Tekneçukur, Kalederesi, Beyağıl, Ovacık, Hüsniye, Eminlik, Toraman, İmrahor, Kürkçü, Postallı köylerinde, AKP hükümetinin 16 yıl boyunca Niğde’ye tek bir çivi çakmadığını, çiftçinin, esnafın, köylünün, emeklinin sorunlarının katlandığını belirterek, 24 Haziran’dan sonra CHP iktidarı ile toplumun tüm kesimlerinin sorunlarının kademeli olarak çözüleceğini belirtti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda