Advert

Çiftlik’te 4. Geleneksel İftar Sofrası

Çiftlik’te 4. Geleneksel İftar Sofrası
Çiftlik’te 4. Geleneksel İftar Sofrası Tuncay Aytaş
Bu içerik 267 kez okundu.

Çiftlik Belediye Başkanlığı tarafından Geleneksel iftar sofrası kuruldu. Ramazan ayının sonlarına yaklaşırken Çiftlik ilçe meydanında gerçekleşen iftar sofrasında Hacivat Karagöz oyunu ve Semazen gösterisi gibi bir çok etkinlikle vatandaş unutulmaz bir gece yaşarken binlerce kişi birlikte iftar yaptı.

 Çiftlik İlçe Belediye Başkanı Serkan Güzel, geleneksel olarak 4.sünü düzenlediklerini belirterek iftar programlarına katılan ve aynı sofrayı bizimle paylaşan vatandaşlara teşekkür etti. Binlerce kişinin aynı sofraya oturup birlik beraberlik içerisinde iftar açtığı çiftlik ilçesindeki meydana Ak parti il başkanı Mahmut Peşin, Ak parti milletvekili adayı Sedat Çağlar, Ak parti Çiftlik ilçe başkanı Cevat Temur ve yakın kasaba ve köylerden gelen binlerce kişi iftarlarını bu akşamki sevgi ve muhabbet ortamda  birlikte İftar açtı. 

Çiftlik ilçe Belediye Başkanı Serkan Güzel çocukları da unutmadı meydanda oyun alanları birbirinden eğlence ve neşe dolu gösteriler renklere sahne oldu. Tüm vatandaşların birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhunun pekişmesi amacıyla Meydanda kurulan iftar sofrasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. İftar öncesi bir araya gelen binlerce vatandaş, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ilahi dinletileriyle ve semazen gösterileri Ramazan ayının maneviyatını yaşattı.

Ezan okunmasına dakikalar kala topluca dua edilirken Niğde Çiftlik İlçe Belediye Başkanı Serkan Güzel yaptığı selamlama konuşmasında, davetlerine icabet eden bütün Melendiz halkına teşekkür ederken, halkının arasında birlik ve beraberlik duygularının arttığını ve komşuluk ilişkilerinin de geliştiğini, Ramazan ayı bereket ve mağfiret ayı olduğunu belirten Başkan Serkan Güzel, "Ramazan ayını tam anlamı ile idrak edebilmek için iftar programlarının da birlik ve beraberlik içerisinde  soframız maşallah doldu taştı. Yoğun katılım sağlayarak bizleri yalnız bırakmadıkları için tüm  misafirlerimize teşekkür ediyor, Cenab-ı Allah’tan tuttuğumuz oruçları kabul etmesini ve nice ramazan aylarında birlikte iftar yapmayı bizlere nasip etmesini diliyorum” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda