Advert

Hasta Oğlunun İyileşmesi İçin Yardım Bekliyor

Hasta Oğlunun İyileşmesi İçin Yardım Bekliyor
Hasta Oğlunun İyileşmesi İçin Yardım Bekliyor Tuncay Aytaş
Bu içerik 343 kez okundu.

Niğde'de 3 çocuklu Esma ve Ramazan Akgül çifti, beyinde tümör tespit edilen oğulları 12 yaşındaki Muammer Akgül'ün, yurtdışından getirilmesi gereken ilaçlarını almakta güçlük çekiyor. Mevsimlik işçilik yapan Menenjit Hastası Ramazan Akgül, oğlunun son 11 iğnesinin kaldığını, aylık 380 TL'yi karşılayamadıklarını dile getirdi. 

Niğde’de mevsimlik işçi olarak çalışan 36 yaşındaki Ramazan Akgül, 4 yaşında geçirdiği menenjit hastalığı yüzünden düzenli çalışamadığını ve ailesine bakamadığını kaydetti. Aynı zamanda epilepsi hastası olan Ramazan Akgül, oğlu Muammer'in henüz 3 yaşındayken beyninde tümör tespit edildiğini ve çok zor günler geçirdiklerini belirtti. Sağlık Bakanlığı'nın desteği ile 29 bin liraya mal olan ameliyatın 8 yıl önce Ankara Doktor Sami Ulus Çocuk Hastanesi'nde yapıldığını aktaran Akgül, "Oğlumun saçları dökülmeye başladığında doktora götürdük. Beyninde tümör olduğunu belirlediler. Ameliyatla beynindeki tümör alındı, tümörün iyi huylu olduğu saptandı. Ancak ameliyattan sonra Türkiye'de bulunmayan yurtdışından getirilen bir iğnenin devamlı kullanılması gerektiğini belirttiler. Şimdiye kadar yapılan yardımlarla iğneleri yaptırdık am şuanda 11 iğnesi kaldı bende mevsimlik işçi olduğumdan bu iğne parasını karşılayamıyorum.  Bugünlerde iğnenin yapılması lazım. Ancak artık gücümüz kalmadı. Ben düzenli çalışamadığım için yurtdışından getirilen iğnelerin parasını karşılayamıyorum" dedi. 

Devletin iğnelerin maliyetinin yüzde 80'ini karşıladığını ancak geriye kalan kısmını bile karşılamadığını kaydeden Ramazan Akgül, "Aylık 380 lira gibi bir paraya ihtiyacımız var. Başka hiçbir şey istemiyorum. Sadece tümörün tekrarlamaması için ihtiyacımız olan iğneleri istiyorum. Hayırseverlerden oğlum için destek bekliyorum" diye konuştu. 

OKULA GİDEMİYOR 

Enfeksiyon riski nedeniyle oğlunun okula gidemediğini belirten baba Akgül, hayırseverlerden gelecek yardımla oğlunun tamamen iyileşmesini, okula gidebilmesini umut ettiğini sözlerine ekledi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda