Advert

Bayram, 200’e yakın diyaliz hastası mağdur ediliyor

Bayram, 200’e yakın diyaliz hastası mağdur  ediliyor
Bayram, 200’e yakın diyaliz hastası mağdur  ediliyor Tuncay Aytaş
Bu içerik 283 kez okundu.

Niğde İyi Parti Milletvekili Adayı Vedat Bayram, Bor Devlet Hastanesindeki Diyaliz biriminin açık olmadığını 200’e yakın diyaliz hastasının mağdur edildiğini söyledi.
Niğde İyi Parti Milletvekili Adayı Vedat Bayram, Niğde devlet hastanesine bir müdür dahi atanmadığı gibi başhekim yardımcıları atanmamış, kamu hastaneleri kurumu başkanı atanmamıştır.  Mevzuata aykırı atananlar ise bakanlıktan reddediliyor. Devlet hastanemizde müthiş bir yönetim boşluğu var. Öyle ki, hastanelerde ihaleler yapılmıyor. Buna bağlı olarak tıbbi malzeme sıkıntıları baş göstermeye başlamış durumdadır. Bor devlet hastanemizdeyse diyaliz birimi açık değildir. Su sistemi ihalesi yapılmamıştır, yine bor devlet hastanesi ve Ulukışla devlet hastanesinin yöneticileri atanmamıştır” dedi.
200’e yakın diyaliz hastası mağdur ediliyor diyen Bayram; “Yine sağlık çalışanlarımız üzerinde hem siyasi hem de yönetim baskısı en üst seviye de hissedilmektedir. Bu durumdan personel bunalmış, hatta bununla kalmayarak tayin istemek suretiyle görev yerlerinden ayrılmak istediklerine dair şikayetler alıyorum. Buradan çağrı da bulunmak isterim ki ; ‘’ İktidar mensupları sorumluluklarını yerine getirsin ve sağlık çalışanları üzerinde ki baskıya son versinler ,zira ‘’Zulüm ile abad olunmaz.’’ Yöneticilere sesleniyorum, çalışanlarımıza saygı duyun ve onların da hakları olduğunu unutmayın..! 24 Haziran da aziz milletimiz yetkiyi verdikten sonra sağlık sektöründe ki hem idari hem de siyasi sıkıntılara son vereceğiz. Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum ve diyorum ki ; ‘’Türkiye İYİ Olacak, Niğde İYİ Olacak’’ diye konuştu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda