Advert

Yılın ebesi Niğde’den çıktı

Yılın ebesi Niğde’den çıktı
Yılın ebesi Niğde’den çıktı Tuncay Aytaş
Bu içerik 572 kez okundu.

Niğde’de görev yapan Ebe Sevgi Yıldız Türkiye genelinde yılın ebesi seçildi. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli 25 yıllık Ebe Sevgi Yıldız, Sağlık Bakanlığı tarafından yılın ebesi seçildi. Ebe Yıldız, teşekkür belgesini Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan’ın elinden aldı.
Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü Sağlık İletişim Daire Başkanlığı tarafından Dünya Hemşireler ve Ebeler Günü dolayısıyla Ankara'da “Yılın Hemşire ve Ebeleri”  ödül töreni düzenlendi. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Doğum Servisi’nde görevli 25 yıllık ebe Sevgi Yıldız, Sağlık Bakanlığı tarafından 2018 yılının ebesi seçildi. 
Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan, Ebeler ve Hemşireler Günü dolayısıyla Ankara'daki bir otelde düzenlenen programda yaptığı konuşmada, annelerin yeryüzündeki en değerli varlıklar olduğunu belirterek, onlara hizmet etmenin ve ızdıraplarını dindirmenin en değerli iş olduğunu söyledi. Sağlık hizmetinin çok değerli bir hizmet olduğunu vurgulayan Demircan, bu hizmetin sadece bilgi, tecrübe, emek, fedakarlık ve sanat üzerine olduğunu belirtti.  Bakan Demircan, hemşireliğin, kendi canını hiçe sayarak hayat kurtarmaya adanmış bir ömür olduğunu ifade ederken programa katılan ebeler için de, “ebelik, aylarca gelmesi beklenen en tatlı misafiri karşılayan, alınan ilk nefese şahit olunan çok kutsal bir meslektir. Ellerine doğduğumuz ebelerimizin hakkı elbette ki ödenmez” dedi. Ebe Sevgi Yıldız’a  başarısından dolayı Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği tarafından da plaket takdim edildi. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda