Advert

Gürer İYİ Parti’ye geçti

Gürer İYİ Parti’ye geçti
Gürer İYİ Parti’ye geçti Tuncay Aytaş
Bu içerik 503 kez okundu.

24 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek olan genel seçimlerde CHP ile İyi Parti arasında ittifak yapılması sonrası CHP’den aralarında Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in de bulunduğu 15 milletvekili partilerinden istifa ederek İYİ Parti’ye geçti.
15 CHP'li milletvekilinin İYİ Parti'ye geçeceğini doğrulayan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, 15 CHP'li vekilin ismini tek tek açıkladı. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP’li 15 milletvekilinin istifa edip İYİ Parti’ye katıldığını belirterek, “15 milletvekilimiz bugün CHP´den istifa edip İYİ Parti’ye katıldılar. Demokrasinin kazanması için yargının bu siyasi tasarrufunun ortadan kaldırılması için siyasi değil ama demokratik bir tasarruf ile CHP´ye mensup 15 sayın milletvekili bugün partimizden istifa ettiler İYİ Parti’ye katıldılar” dedi.
İşte Altay’ın açıkladığı o isimler:
1-) Burcu Köksal – Afyonkarahisar
2-) Mustafa Tuncel – Amasya
3-) Nihat Yeşil – Ankara
4-) Hüseyin Yıldız – Aydın
5-) Ahmet Akın – Balıkesir
6-) Mehmet Göker – Burdur
7-) Nurhayat Altaca – Bursa
8-) Erkan Aydın – Bursa
9-) Tufan Köse – Çorum
10) Okan Gaytancıoğlu – Edirne
11-) Tacettin Bayır – İzmir
12-) Çetin Arık – Kayseri
13-) Fatma Kaptan Hürriyet – Kocaeli
14-) Ömer Fethi Gürer – Niğde, 
15-) Ünal Demirtaş – Zonguldak.
YSK Başkanından açıklama
YSK Başkanı Sadi Güven, "Herhangi bir siyasi parti ile ilgili bir tespitimiz olmadı. Kayıt tutma yetkisi Yargıtay Başsavcılığı'na ait. Bunları değerlendirmek YSK'ya ait." dedi. "İYİ Parti'nin, CHP'li vekillerin katılmasıyla seçime girmesi ümkün mü?" sorusuna yanıt veren Güven, "Siyasi partilerin ne şartlarda seçime gireceğinin hükümleri belli. Farazi şeylere yorum yapamam." diye konuştu. YSK Başkanı Sadi Güven, dün yaptığı açıklamada seçim takvimi için uyum yasasının çıkması gerektiğini söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda