Advert

Foto safari keyfi büyüledi

Foto safari keyfi büyüledi
Foto safari keyfi büyüledi  Tuncay Aytaş
Bu içerik 525 kez okundu.

Turizm Haftası münasebetiyle İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi ve Çamardı Belediyesi’nin ortaklaşa düzenledikleri  organizasyonda, Ömer Halisdemir Üniversitesi Öğretim Üyesi Cengiz Kayacılar'ın rehberliğinde Aladağlar –Demirkazık’ta Foto Safari etkinliği düzenlendi. 
Oldukça keyifli geçen foto safari etkinliğinde, ilimizin büyüleyici doğal güzelliklerinden biri olan Oluksekisi Yaylası’na çıkan çoğu üniversite öğrencilerinden oluşan katılımcılar, unutamayacakları bir gün geçirdiler.
 Gençlerle birlikte etkinliğe katılan Kültür ve Turizm Müdürü Basri Akdemir, Turizm Haftası münasebetiyle düzenlenen etkinlikle ilgili değerlendirmelerde bulundu. 
Akdemir; “Niğde-Kayseri-Adana illeri arasında bulunan Aladağlar, barındırdığı hayvan ve bitki örtüsü çeşitleri bakımından çok önemli bir doğa koruma alanıdır. Aladağların yaklaşık elli beş hektarlık bölümü, 1995 yılında milli park ilan edilmiştir. İlimiz sınırları içerisinde kalan bölümünde Cengiz Kayacılar rehberliğinde belirlediğimiz güzergâhta büyüleyici doğal güzelliklerle karşılaştık, inanıyorum ki katılan arkadaşlar bu günü unutamayacaklar. Muhteşem bir tabi güzelliğe sahip Aladağlar’ın görülmeye değer bir yer olduğu aşikârdır. Önümüzdeki aylarda da bu eşsiz güzellikleri tanıtmak amacıyla müdürlüğümüz, çeşitli etkinlik ve tanıtım çalışmalarına devam edecektir. Bu çalışmalar neticesinde dağcıların, fotoğrafçıların, yürüyüş guruplarının ilgi odağı olacak Aladağlar'ın iç turizme ve Niğde ekonomisine büyük katkı sağlayacağını umut ediyorum. Etkinlikte emeği geçen Niğde Ömer Halisdemir Üniversitemize, Çamardı Belediyemize, rehberimiz Cengiz Kayacılar hocamıza ve tüm katılımcılara teşekkür ederim ” dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda