Advert

Zahide Sefer İlkokulu’nda Velilerin Sınav Heyecanı

Zahide Sefer İlkokulu’nda Velilerin Sınav Heyecanı
Zahide Sefer İlkokulu’nda Velilerin Sınav Heyecanı Tuncay Aytaş
Bu içerik 610 kez okundu.

Zahide Sefer İlkokulu’nda  velilere yönelik olarak düzenlenen kitap okuma yarışması yapıldı. Bir aylık süre içerisinde Doğan Cüceloğlu’ nun  “Geliştiren Anne Baba” adlı kitabı veliler tarafından okundu. Bir saat süren test  usulü sınav, 80  velinin katılımıyla gerçekleştirildi. Sınav sonucunda birinciye bir çeyrek altın, ikinciye gram altın ,üçüncüye kol saati hediye edilecek. Velilerin sınav heyecanını azaltmak için  Zahide Sefer Okul Müdürü Yaşar Öğüt,  sınav öncesinde Doğan Cüceloğlu ’nun  kitabından alıntılar yaparak velilere başarılar diledi.
"Anne-baba olmak çocuklarımıza verebileceğimiz en büyük armağandır..."
“Yetişen her yeni kuşakla birlikte, onları yetiştiren anne-babalardan da beklentiler artıyor. Toplumun gelişmesi için öncelikle ailede demokratik bir yapı kurulması şart.  Bunun yolu da, anne ve babaların geçmişten gelen korku kültürü kalıplarından kurtulmaları ve onur eşitliğine inanan sağlıklı gelişmiş bireyler yetiştirmeleri...” 
“Geliştiren Anne-Baba olmak için kendimizi ve çocuğumuzu tanımamız, beklentilerimizi, niyetimizi keşfetmemiz; değerlerimizi ve aile ilişkimizi sağlıklı tutmamız önemli. Bilen, anlayan, seven gözlerle yaşama bakmak kendi elimizde…  “
“Güler yüzlü, sakin, güvenen, hayata, ailesine şükür duygusu içinde bakan bir anne, bir baba olmak çocuklarımıza verebileceğimiz en büyük armağandır. Çocuklar böyle bir armağanı hak ediyorlar.”
Veliler önümüzdeki yıllarda da bu tür etkinliklerin yapılmasını bizlere ve öğrencilerimize faydalı olduğunu söylediler. Okul idaresine teşekkür ettiler.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda