Advert

Ocakbaşı sohbetlerinin bu haftaki konusu Türk Gençliği

Ocakbaşı sohbetlerinin bu haftaki konusu Türk Gençliği
Ocakbaşı sohbetlerinin bu haftaki konusu Türk Gençliği Tuncay Aytaş
Bu içerik 348 kez okundu.

Türk Ocakları Niğde Şubesi tarafından her hafta düzenlenen Ocakbaşı Sohbetleri konferansları dizisinde bu hafta “Türk Gençliği ve Psikolojik İyi Oluş” konusu ele alındı. 
TURGEN toplantı salonunda gerçekleştirilen, Rehberlik ve Psikolojik Danışma Uzmanı Rahmi Danişment in sunduğu konferansta gençlerin yetiştirilme sürecinden itibaren sürecin nasıl olduğu ve gençlerin öncelikleri ve yaşadıkları psikolojik problemler anlatıldı.  Rahmi Danişment konuşmasında, psikolojik problem yaşayan insan sayısında artış görüldüğünü, bu konuda bireylerin neler yaparak kendilerini daha iyi hissedeceklerini vurguladı. Psikolojik iyi olmanın ve mutluluğun ne anlama geldiğini kimlerin daha mutlu olduğunu ve mutluluğu artırmak için neler yapılması gerektiğinin anlatıldığı konferans soru cevap kısmı yapılarak sonlandırıldı.
Dinleyiciler tarafından yoğun bir ilgiyle karşılanan konferansın sonunda Rahmi Danişment’e Türk Ocakları Derneği Niğde Şube Başkanı Prof. Dr. Metin Hakan Severcan tarafından konferans anısına çeşitli hediyeler takdim edildi.
Konferans sonrası Türk Ocakları Derneği Niğde Şube Başkanı Prof. Dr. Metin Hakan Severcan yaptığı açıklamada Türk gençliğinin yaşadığı sorunları yakından takip ettiklerini ve gençliğimizin sorunlarının çözümüne yönelik bu tarz konferansların bu ay içerisinde devam edeceğini belirtti. 
Bu kapsamda 20 Nisan Cuma günü Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi  BESYO Dr. Öğretim Üyesi Zekihan Hazar tarafından “Dijital Oyun Bağımlılığı” ve 27 Nisan Cuma günü ise Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi  Fen Edebiyat Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Rifat Battaloğlu tarafından “Madde Bağımlılığı” konulu konferansların gerçekleştirileceğini bildiren Severcan, tüm gönül dostlarını Ocakbaşı sohbetlerine katılmaya davet etti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda