Advert
Advert

Mangala, anneleri çocuklarıyla buluşturdu

Mangala, anneleri çocuklarıyla buluşturdu
Mangala, anneleri çocuklarıyla buluşturdu Gizem ÇAPRAK
Bu içerik 165 kez okundu.

Edikli Atatürk İlkokulu Sınıf Öğretmeni Demet Aydoğan koordinatörlüğünde yürütülen "Annem ile Yarışıyoruz" adlı proje kapsamında anneleri ile çocukları okul ortamında bir araya gelerek hem eğlendiler hem de öğrendiler. Aydoğan, anneleri günlük hayatın karmaşası ve yoğunluğundan kurtararak onlara; geçmişten günümüze kadar varlığını sürdüren zeka ve strateji oyunu Mangalayı öğreterek çocukları ile buluşturdu. 
Proje kapsamında çocuklarıyla  her hafta okula gelen velilere verilen eğitimle mangala oyununun teknikleri ve stratejileri öğretildi. Anneler ve çocukları 4 ay süren eğitim sonrasında yapılan turnuvada kıran kırana mücadele ettiler. Annelerin kazanmak için gösterdiği çaba takdire şayandı. Bir sonraki eğitim öğretim döneminde de farklı akıl ve zeka oyunları ile tekrar buluşmak istediklerini dile getiren veliler, bu süreçte büyük bir keyif aldıklarını söylediler.
Uzun süredir akıl ve zeka oyunları eğitimi veren Demet Aydoğan, böyle bir projenin kendisine de farklı deneyimler kazandırdığını belirtti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kendi işinin patronu ol
Kendi işinin patronu ol
Çiftlik İlçesi Şehit Nurettin Tekin Z Kütüphanesi açıldı
Çiftlik İlçesi Şehit Nurettin Tekin Z Kütüphanesi açıldı