Advert
Advert

Kavaklıoğlu, Niğde’de 9 bin 210 dekar arazi suyla buluşacak

Kavaklıoğlu, Niğde’de 9 bin 210 dekar arazi suyla buluşacak
Kavaklıoğlu, Niğde’de 9 bin 210 dekar arazi suyla buluşacak Niğde Haber Admin
Bu içerik 210 kez okundu.

Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Başkanı, Ak Parti Genel Sekreter Yardımcısı Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu,  Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile yapmış olduğu görüşmeler sonrasında Çiftlik Sultanpınarı, Çiftlik Asmasız Merkez Elmalı ve Ulukışla Emirler Göletleri için kamulaştırma işlemlerine başlanacağını açıkladı.
Milletvekili Kavaklıoğlu, Niğde’deki gölet ihtiyacı ile ilgili olarak;  “Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu ile yapmış olduğumuz görüşmeler sonrası Çiftlik Sultanpınarı, Çiftlik Asmasız, Merkez Elmalı ve Ulukışla Emirler Göletleri’nin kamulaştırma işlemlerinin yapılabilmesi maksadıyla “Kamu Yararı Kararı” alınması için Bakanımız Veysel Eroğlu tarafından Bakanlar Kurulu Kararı için imzaya sunulmuştur” dedi
Projelendirilen bu göletlerin kamulaştırılma kararı sonrası ihaleye çıkılacağını açıklayan Kavaklıoğlu,  Çiftlik Sultanpınarı Göleti ile 1.130 dekar, Çiftlik Asmasız Göleti ile 3.830 dekar, Merkez Elmalı Göleti ile 2.820 dekar ve Ulukışla Emirler Göleti ile de 1.430 dekar araziye su temin edileeğini, söz konusu göletlerin hizmete alınmasıyla birlikte çiftçilerin aynı topraklarda sulama yaparak daha fazla gelir elde edeceklerini  ifade etti. Milletvekili Kavaklıoğlu projenin ilimize çiftçilerimize hayırlı uğurlu olmasını dileyerek sözlerine son verdi. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
İYİ Parti’de  istifa
İYİ Parti’de istifa