Advert

HÜKAGED Kapalı cezaevindeki mahkumlara konser

HÜKAGED Kapalı cezaevindeki mahkumlara konser
HÜKAGED Kapalı cezaevindeki mahkumlara konser Tuncay Aytaş
Bu içerik 633 kez okundu.

Hüdavend Hatun Kadın Çocuk ve Gençlik Derneği;   Niğde Kapalı Cezaevinde Sağlık müdürlüğü katkılarıyla  madde bağımlılığı semineri ve yerel sanatçı Cengiz Yılmaz müzik etkinliği düzenledi. 
Kapalı Cezaevi Kurum Müdürü Osman Yağcı, HÜKAGED başkanı Fatma Büyükakkaş  ve  üyeleri, konuşmacı Uzman Özgür Velioğlu ve kader mahkûmlarının katılımıyla gerçekleştirildi.
Hüdavend Hatun Kadın Çocuk ve Gençlik Derneği Başkanı Fatma Büyükakkaş, kader mahkûmlarına  yaptığı konuşmada;  "Hayat birçok engellerle doludur. Sizler bu engellerin birer imtihan olduğunu bilirseniz bu yaşadığınız süreci  hayra çevirip  geleceğinizi kazanırsınız. Bilmelisiniz ki kimi hastalıkla, kimi açlıkla, kimi vefasızlıkla, kimi evlatla, kimi malla, kimileri de sizler gibi özgürlükleriyle imtihan olmaktadırlar. Bu bilinçle başkalarını suçlamak yerine  önce kendimizi değiştirerek yol almalıyız.  Tedbirli ve ihtiyatlı olduğumuz sürece doğruyu daha kolay buluruz, Cezaevinde kaldığınız süre içerisinde kendinizi biraz tanımalı,  zararlı maddelere olan zaaflarınızı  eksik yanlarınızı, en önemlisi kendinizdeki merhameti fark etmelisiniz.  Sabrı, adaleti ve Allah’a daha yakın olmayı bu mektepte öğreneceğinize eminim. Bu mektepte ilk önce kendinizi düzeltip daha sonra örnek olma gayretinde olmanızı diliyorum. Tertemiz bir ruhla bu saç ağartan mekândan kurtulmanızı ve  örnek birer insan olmanızı temenni ediyorum” dedi. 
HÜKAGED Başkanı Büyükakkaş’ın konuşmasının ardından Sağlık Müdürlüğünde Uzman Özgür Velioğlu tarafından madde bağımlılığının zararları, kurtulma yöntemleri, bağımlılığa neden olan yanlışlar anlatıldı. Velioğlu’nun konuşmalarından sonra başlayan konser programında sanatçı Cengiz Yılmaz’ın türkülerine eşlik eden hükümlü ve tutuklular hem duygusal anlar yaşadı hem de hareketli parçalarla hep birlikte eğlenceli dakikalar geçirdiler.
 Programın son bölümünde Niğde E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu tarafından, katkılarından dolayı HÜKAGED Başkanı Büyükakkaş’a Müzisyen Cengiz Yılmaz’a ve bütün misafirlere hükümlü ve tutukluların el emeği ile ürettikleri ürünler hediye olarak takdim edildi. Program sonunda ise Hüdavend Hatun Kadın Çocuk ve Gençlik Derneği tarafından kadın mahkûm ve yanlarındaki çocuklar için alınan hediyeler, kendilerine verilmek  üzere Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda