Advert

İyi tarım uygulama bahçeleri incelendi

İyi tarım uygulama bahçeleri incelendi
İyi tarım uygulama bahçeleri incelendi Tuncay Aytaş
Bu içerik 287 kez okundu.

Sazlıca kasabasında  iyi tarım uygulamaları yapılan Çita Tarım’a ait elma, nektarın ve şeftali bahçelerinde incelemelerde bulunan Niğde İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Asım Baş, yapılan uygulamaları yerinde inceleyerek bilgiler aldı.
Niğde İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Asım Baş; “iyi tarım uygulamalarının, topraktan sofraya kadar uzanan bütün üretim ve pazarlama aşamalarını kapsadığını belirterek yapılacak tarımsal faaliyetler bilinmeli, insan sağlığı ve çevreye olan etkileri değerlendirilmelidir” dedi. 
Bahçe sahibi Can ve İbrahim Hurioğlu kardeşlerden yetiştiricilik, depolama ve pazarlama konusunda yaşadıkları sıkıntıları dinleyen Müdür  Baş bakanlığımızın bu konularla ilgili verdiği destekler konusunda genel bilgiler sundu.
İşçi sağlığı güvenliği ve refahı konusunda işçilerle de görüşen Baş,  işçi sağlığı ve refahı için çiftlikte emniyetli ve sağlıklı çalışma koşullarının sağlanması ve uygulanmasının, işçi refahı açısından dinlenme, yemek yeme, yerlerinin sağlanmasının, kaza ve acil durum prosedürleri ile uyarı ikaz levhalarının işçiler tarafından görülecek yerlerde sergilenmesinin önem arz ettiğini belirtti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda