Advert

'Örnek Köy Projesi' tanıtıldı

'Örnek Köy Projesi' tanıtıldı
'Örnek Köy Projesi' tanıtıldı Tuncay Aytaş
Bu içerik 565 kez okundu.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından hayata geçirilen, Hayvancılık ve Bitkisel Üretimin geliştirilmesini amaçlayan ‘Örnek Köy Projesi’ Altunhisar ilçesine bağlı Yeşilyurt Köyü sakinlerine anlatıldı. 
Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere 07 Nisan Cumartesi günü Altunhisar ilçesine giden Vali Yılmaz Şimşek, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, İl Genel Meclis Başkanı Bülent Küçüktuna, AK Parti İl Başkanı Mahmut Peşin ve ilgili kurum müdürleri; Kınık Höyüğü kazı çalışmaları başta olmak üzere ilçenin tarihi ve tarımsal alanlarını incelediler. Ziyaret ve incelemelerinde Vali Şimşek ve birlikteliğindeki heyete, Altunhisar Kaymakamı Ercan Kayabaşı, Altunhisar Belediye Başkanı Erdal Sarı, Belediye Meclis Üyeleri ile muhtarlar da eşlik etti.  Ziyaret ve incelemeler kapsamında Sıra Çakıl Hanı, Han Köprüsü, Belediye Kültür Evi, Osman Gözcü Evi, Ömerli deresi ve Zindan Vadisi’ne giden Yılmaz Şimşek ve bieraberindeki heyet, daha sonra Yeşilyurt Köyü sakinleri ile yapılan toplantıda bir araya geldi. 
Tarım Müdürü Asım Baş tarafından ‘Örnek Köy Projesi’nin detaylarının anlatıldığı toplantıda, Vali Şimşek,  birlikte üretimin önemine değinerek; “Örnek Köy Projesi’ne hayvansal ve bitkisel üretim yapan çiftçilerimiz dâhil olacak. Proje toplu hayvancılık ve bitkisel üretim alanlarının oluşturulması için büyük bir fırsat olarak görülüyor” dedi. Toplantıda Vali Yılmaz Şimşek, Yeşilyurt köyü sakinlerinin sorun, görüş ve taleplerini dinleyerek sorunların biran önce çözüme kavuşturulması noktasında ilgili korum müdürlerine talimat verdi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda