Advert

AB Ufuk 2020 Programı Eğitim ve Bilgilendirme günü

AB Ufuk 2020 Programı Eğitim ve Bilgilendirme günü
AB Ufuk 2020 Programı Eğitim ve Bilgilendirme günü Tuncay Aytaş
Bu içerik 535 kez okundu.

Üniversitemizde “AB Ufuk 2020 Programı Eğitim ve Bilgilendirme Günü” etkinliği düzenlendi.
Şehit Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezi Salon 1071’de akademik personele yönelik olarak düzenlenen programın açış konuşmasını Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İlyas Gökhan yaptı.
TÜBİTAK’a verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederek sözlerine başlayan Prof. Dr. İlyas Gökhan, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörlüğü olarak akademisyenlere hazırladıkları projelerde maddi ve manevi her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti.
Akademisyenlerin dünyada ve Avrupa’da yaşanan gelişmeleri takip etmelerinin çok önemli olduğunu vurgulayan Prof. Dr. İlyas Gökhan, “Medeniyetin ve bilginin kalıcı olabilmesi için kurumsallaşmak ve kurumlarımızın sürekliliğinin sağlanması gerekmektedir. Kurumsallaşma olmazsa proje ve bilimsel gelişme maalesef olamaz” şeklinde konuştu.
Açış konuşmasının ardından kürsü alan TÜBİTAK Ulusal İrtibat Noktası, AB Çerçeve Programlar Ulusal Koordinasyon Ofisinden Azmi Serhat Yıldırım ise, AB Araştırma ve Geliştirme Programları, AB Çerçeve Programları ve temel özellikleri ile finansal boyutu hakkında detaylı bilgilendirmede bulundu.
Katılımcılara, UFUK 2020 programı ve HORİZON 2020’de hakemlik konuları ile ilgili paylaşımın da yapıldığı etkinlik sonunda, Üniversitemiz öğretim üyesi ve KÜSİ Temsilcisi Prof. Dr. Öner Yusuf Toraman tarafından Azmi Serhat Yıldırım’a teşekkür belgesi takdim edildi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda