Advert

Tarım müdüründen sirke üretim işletmesine ziyaret

Tarım müdüründen sirke üretim işletmesine ziyaret
Tarım müdüründen sirke üretim işletmesine ziyaret Tuncay Aytaş
Bu içerik 577 kez okundu.

Niğde İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Asım Baş, ilimizde sirke üretimi üzerine faaliyet gösteren İçmeli Doğal Ürünler İşletmesini ziyaret etti. 
Sazlıca kasabasında bulunan tesiste incelemelerde bulunan İl Müdürü Baş’a İşleme sahibi Cemal Tekgündüz ve sorumlu Gıda Mühendisi Oktay Keskin tarafından üretilen ürünler hakkında bilgi verildi.
Şirket hakkında bilgi veren Tekgündüz; 1997 yılında geleneksel yöntemlerle sirke üretimine başladıklarını, şu anda 128 bin hektarlık alanda doğadan toplama ve kendilerine ait 35 bin metrekare alanda organik plantasyon ile Türkiye’nin en büyük organik sertifikalı sirke üreticisi olduklarını belitti. 
Yurt içinde ve dışında yaklaşık 4 bin noktada ürünlerini üretici ile buluşturduklarını söyleyen Tekgündüz, ABD başta olmak üzere İngiltere, İsviçre, Finlandiya, Romanya, Suudi Arabistan ve Katar gibi birçok ülkeye ihracat yaptıklarını söyledi.
Niğde Gıda tarım ve hayvancılık İl Müdürü Asım Baş, “tarım şehri olan Niğde’ de böyle tesisleri görmekten mutluluk duyduğunu belirterek, toprakla üretilen ürünlerin sanayiye entegre edilmesi ve hem tarım sektörünün hem de sanayi sektörünün birbirine paralel olarak gelişme göstermesi öncelikli hedeflerimiz arasındadır” dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda