Advert

Okul önlerinde kuş uçurtulmuyor

Okul önlerinde kuş uçurtulmuyor
Okul önlerinde kuş uçurtulmuyor Tuncay Aytaş
Bu içerik 480 kez okundu.

Niğde Emniyet Müdürlüğü okul önlerinde huzur ve güvenliği sağlamak amacıyla önlemlerini arttırdı.  Alınan bu güvenlik önlemleri öğrenci ve aileleri sevindiriyor.
 Niğde İl Emniyet müdürlüğü Asayiş, terörle mücadele ve yunus ekiplerinin katılımı ile okul önlerinde şok uygulama gerçekleştirildi. Öğrenci olmayan ve durumunda şüphe olan kişilerin üst araması ve GBT sorguları yapıldı.
Okul önlerinde yapılan uygulama sayesinde okulla ilişkisi olmayan gençlerin öğrencileri rahatsız etmelerini önleyen polis ekipleri, okul önlerinde yapılan kontrollerde eğitim kurumlarıyla ilgisi bulunmayan şahısları okul önlerinden uzaklaştırıyor. Öğrencileri rahatsız edecek her türlü tehlikeye karşı önlem alan polis, öğrencilerden ve ailelerden takdir toplarken, öğrenciler alınan önlemlerle birlikte kendilerini daha güvende hissettiklerini belirterek okula daha güvenli ve huzurlu bir şekilde geldiklerini söylediler.
Aileler ise, polis ekiplerine teşekkür ederek bu uygulamayla okullarda huzurlu bir ortam oluştuğunu, çocuklarının okula gönderirken güven içerisinde oldukları bilmelerinin kendilerini de mutlu ettiğini ifade ettiler.
Niğde İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu öğretim yılının başladığı andan itibaren çocukların güvenli bir ortamda eğitimlerini sürdürebilmeleri için genel bir tedbir planlaması yaptıklarını söyledi.
Emniyet Müdürlüğü olarak planladıkları tedbirler arasında okul önlerinde ilgisiz şahısların barındırılmaması, çocukların okul zamanı içerisinde internet kafe ve umuma açık yerlere gitmelerini engellemek olduğunu ifade eden Cebeloğlu, "Yine madde bağımlısı, uyuşturucu satıcılarına yönelik özellikle okul önlerinde Narkotim ekiplerimizce planladığımız tedbirleri aralıksız sürdürüyoruz. Çocuklarımız açısından önem arz eden öğrenci servislerinin denetimi konusunda da trafik şube müdürlüğümüz tarafından gerekli tedbirler alınmakta. Bu servisler sık sık denetlendi ve denetimlerimiz aralıksız sürecek." dedi.
Amaçlarının çocukları zararlı ve kötü alışkanlıklardan koruyarak eğitim hayatlarını sağlıklı ve huzurlu bir ortamda devam ettirmelerini sağlamak olduğunu belirten, Cebeloğlu sözlerini şöyle sürdürdü, "Herhangi bir süre sınırı olmadan süreklilik arz edecek şekilde denetimlerimiz ve kontrollerimiz devam edecek. Özellikle sabah ve akşam okulların giriş ve çıkış saatlerinde alınan tedbirlerle bu güvenli ortamın devamı sağlanmaktır. Bu güne kadar sıkıntılı bir konu intikal etmedi. Bu güvenli ve huzurlu ortamı devam ettireceğiz. Çünkü çocuklarımız bizim geleceğimiz." dedi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda