Advert

İl genel meclisi toplandı

İl genel meclisi toplandı
İl genel meclisi toplandı Tuncay Aytaş
Bu içerik 283 kez okundu.

Niğde İl Genel Meclisinin 2018 yılı Nisan ayı olağan toplantısı birinci birleşim gündem maddeleri İl Genel Meclis Başkanı Bülent Küçüktuna’nın başkanlığında görüşülerek karara bağlandı.
İl Özel İdaresi İl Genel Meclis binası toplantı salonunda yapılan toplantı yoklama ve açılışın ardından başladı. Küçüktuna’nın başkanlığındaki toplantıda gündemde bulunan maddelerin görüşülmesine geçildi.
Niğde İl Genel Meclisinin 2018 yılı Nisan ayı ilk toplantısında gündemde bulunan 8 madde görüşülmek üzere ilgili komisyonlara havalesi yapılarken gündem dışı söz alan CHP İl Genel Meclis üyesi Rasim Yılmaz;  geçtiğimiz günler içerisinde Niğde’ye gelen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın depolarda kalan 300 ton patatesle ilgili ne sözler verdiği, Arap, işadamları ile ilgili gerçekleştirilen toplantıdan ne sonuç çıktığı ve sulama kuyularına sayaç takılıp takılmayacağı ile ilgili Meclis Başkanı Bülent Küçüktuna’ya sorular sordu.
Soruları yanıtlayan Meclis Başkanı Küçüktuna Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’ya sunulan  depolarda bekleyen patates  ve benzeri konular ile ilgili bir çalışma yapacaklarını  bunun yanı sıra  Arap işadamlarının sadece ilişkilerimizi güçlendirmek ve ilimizi yakından tanımak amacıyla geldiklerini, bundan sonraki aşamada  yatırım yapıp yapmayacaklarının netleşeceğini  ifade ederken , su kuyularına  saat konulması konusunun ise  henüz  kanunlaşmadığını ve netlik kazandıktan sonra ele alınmasının daha  düzgün olacağını ifade etti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda