Advert

“İmzanı Gönder, İradeni Göster” imza kampanyası

 “İmzanı Gönder, İradeni Göster” imza kampanyası
 “İmzanı Gönder, İradeni Göster” imza kampanyası Tuncay Aytaş
Bu içerik 301 kez okundu.

Eğitim Bir-Sen, öğretmenlere yönelik Performans Değerlendirme Sistemi’ne karşı 81 ildeki eğitim kurumlarında bir ay boyunca sürecek  “İmzanı Gönder, İradeni Göster” sloganıyla şiddete ve performans taslağına karşı imza kampanyası başlattı.
Tüm öğretmenleri kampanyaya destek olmaya çağıran Eğitim Bir-Sen Niğde Şube Başkanı Hasan Orhan; “öğretmen Performans Değerlendirme Taslağı’na hayır diyor, mesleğimizin daha fazla yıpratılmasına müsaade etmeyeceğimizi buradan haykırıyoruz. Türkiye genelinde performans taslağına itirazımızı tescilleyecek imzaları atıyor, şiddete dur diyecek iradeyi gösteriyoruz. 81 ildeki üyelerimizin emeği ve tüm eğitim çalışanlarının desteğiyle büyüteceğimiz bu sese, yetkililerin sessiz kalmamalarını umuyor haksızlığa ve zorbalığa karşı sonuna kadar mücadele edeceğimizi kamuoyuyla paylaşıyoruz” dedi.
Orhan, “öğretmenlerimiz, eğitimin niteliğine ve öğretmenin mesleki gelişimine hiçbir katkısı olmayacak aksine kurumsal bütünlüğü bozacak, mesleki motivasyonu düşürecek, çalışma barışını yok edecek, işbirliğini zedeleyecek, öğretmenlik mesleğini örseleyecek performans değerlendirme sürecine tabi tutulmak istenmektedirler. Yüz yüze bakanları karşı karşıya getirecek, not vermesi gerekeni not alana dönüştürecek, eğitimin paydaşlarını gerçek rollerinden uzaklaştıracak bir değerleme sisteminden medet ummak, sahip olduğumuz değerleri de israf etmek olacaktır” diye konuştu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda