Advert

10 tır dolusu insani yardım malzemesi yola çıktı

10 tır dolusu insani yardım malzemesi yola çıktı
10 tır dolusu insani yardım malzemesi yola çıktı Tuncay Aytaş
Bu içerik 336 kez okundu.

Niğde Belediyesi ile İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Derneğince toplanan patates ve insani yardım malzemesi yüklü 10 tır Suriye'ye gönderildi.
İHH İnsani Yardım Derneği Niğde şubesi tarafından toplanan 7 tır patates ve Niğde Belediyesi tarafından  temin edilen giyecek, battaniye, ayakkabı, çorap gibi malzemelerden oluşan 3 tır Suriye'ye gitmek üzere yola çıktı.
Dernek Başkan Yardımcısı Şaban Koç, Ömer Halisdemir Meydanı'ndaki uğurlama töreninde yaptığı açıklamada, 7 tır patates ile Niğde Belediyesi’nin katkılarıyla toplanan 3 tırlık yardım malzemesini Suriye'ye ulaştırmaya niyet ettiklerini söyledi.
Yardımlarından dolayı Niğdelilere teşekkür eden Koç; "inşallah bundan sonra zulmün durması için dua ediyoruz ama zulüm duruncaya kadar mazlum coğrafyaya da yardımları Niğde halkının desteği ile ulaştırmayı bir borç biliyoruz" dedi. Yapılan duanın ardından 10 tır yola çıktı. Uğurlama törenine Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan, AK Parti İl Başkanı Mahmut Peşin ile vatandaşlar katıldı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda