Advert

KÜSİP Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi

KÜSİP Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi
KÜSİP Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi Tuncay Aytaş
Bu içerik 419 kez okundu.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın ortaklaşa düzenlediği “Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği Portalı (KÜSİP) Bilgilendirme Toplantısı” Niğde Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nde bulunan toplantı salonunda gerçekleştirildi. 
 Toplantıya ilgili kurum temsilcileri, özel sektör yetkilileri, akademisyenler ve Üniversite Sanayi İşbirliği (ÜSİ) Kulübü öğrencileri katıldı.  Açılış konuşmasını yapan Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi öğretim üyesi ve KÜSİP Niğde Temsilcisi Prof. Dr. Öner Yusuf Toraman; ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşmada kamu, üniversite ve sanayi işbirliğinin zorunlu olduğunu, bu etkinlik ile özellikle KÜSİ portalının tanıtımının yapılarak, teknoparkların sunduğu imkânlar ve 4. Sanayi Devrimi’nin imalat sanayiine etkilerinin paylaşılacağını belirterek organizasyona ev sahipliği yapan OSB yetkililerine teşekkürlerini sundu.
Etkinlikte ilk olarak Bakanlık Ar-Ge ve Teknoloji Dairesinden Mete Çiman tarafından “Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği (KÜSİ)” başlıklı sunum gerçekleştirildi. Daha sonra sırasıyla Ar-Ge ve Teknoloji Dairesinden Mithat Kaya “KÜSİ Portalı”, Teknoloji Geliştirme Bölgesi Dairesi’nden Yunus Özmodanlı “TGB’ler”, Dördüncü Sanayi Devrimi Dairesinden Abdullah Işık “İmalat Sanayi Dijital Dönüşüm Faaliyetleri” ve Bilim Teknoloji ve Sanayi Eğitimi Dairesi’nden Aynur Emre “Dijitalleşen Sanayide Mesleklerin Geleceği” başlıklı sunumlarını gerçekleştirdi.
Program, sunum yapan uzmanlara Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Metin Bitim tarafından teşekkür belgelerinin verilmesi ile sona erdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda