Advert

2023 Vizyonunda bilim ve teknoloji

2023 Vizyonunda bilim ve teknoloji
2023 Vizyonunda bilim ve teknoloji Tuncay Aytaş
Bu içerik 303 kez okundu.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’nde “2023 Vizyonunda Bilim ve Teknoloji” konulu konferans düzenlendi.
Şehit Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezi Salon 1071’de düzenlenen etkinliğe 
Üniversite Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlyas Gökhan, fakülte dekanları, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı. Programa da Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Muhittin Şimşek de konferans konuşmacısı olarak katıldı. Konuşmasında dinamizmin esas olduğunu ve dünyada değişmeyecek tek unsur olduğunu belirten Prof. Dr. Muhittin Şimşek “dünya hızla değişiyor. İnsanlar daha iyisini istiyor. Bu değişimin motoru; bilim ve teknolojidir. Değişen bir ortamda yerinde duran geride kalır ve geriye gider. Değişim durdurulamaz, ancak yönlendirilebilir” ifadelerini kullandı.
Yükseköğretimin gittikçe daha bilgi güdümlü olan global ekonomide rekabet edebilirlik için büyük bir itici güç olmasının, hiç olmadığı kadar önemli hale getirdiğini dile getiren Şimşek; öğretim yolu, araştırma ve geliştirme, bilgiyi kullananlarla iletişim, bilginin nesilden nesle aktarılması, kaydedilmesi yöntemleri ile yükseköğretimin sosyal ve ekonomik gelişime katkı sağladığını belirtti.
 Program sonunda Rektör Prof. Dr. Muhsin Kar tarafından Prof. Dr. Muhittin Şimşek’e üniversitenin anı tabağı takdimi gerçekleştirildi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda