Advert

PTT’den “Bir damla kan bir candır” kampanyasına destek

PTT’den “Bir damla kan bir candır” kampanyasına destek
PTT’den “Bir damla kan bir candır” kampanyasına destek Tuncay Aytaş
Bu içerik 448 kez okundu.

PTT tarafından başlatılan kan bağış kampanyası kapsamında PTT çalışanları Ömer Halisdemir Meydanı’nda Kızılay tarafından kurulan merkezlerde kan bağışı yapıyor. 
Niğde PTT Başmüdürü Bedri Evran; “Şirketimizin müşterilerine en iyi şekilde hizmet sunmasının yanı sıra sosyal sorumluluğunu yerine getirmek suretiyle ülkemizdeki kan ihtiyacını karşılamaya bir nebze de olsa katkı sağlamak amacıyla tüm personelimizi kan bağışı yapmaya teşvik etmek ve bunu alışkanlık haline getirmelerini sağlamak için PTT A.Ş  ile Türk Kızılayı Genel Müdürlüğü arasında 1 yıl süreli,  3’er ay aralıklarla başmüdürlüklerimiz ve merkezimizde kan bağış kampanyasına düzenlemek için protokol imzalandı. Biz de PTT Niğde Müdürlüğü olarak 1. etap kan bağışı kampanyasına destek olmak için kan vermeye geldik. Kaynağı sadece insan olan kanın bir nebze de olsa ülkemize fayda sağlamak, muhtaç olan insanlarımızın hayatını kurtarmak adına “bir damla kan bir candır” düşüncesiyle başlattığımız kan bağışı kampanyamıza tüm çalışanlarımız ve halkımızın katılımlarını canı gönülden talep ediyoruz” dedi.
Kan, kan bileşenleri ve kandan elde edilen ürünlerin yerine geçebilecek bir tedavi aracı bulunamamıştır. Kan, kaynağı insan olan ve elde edilmesi için başka alternatifi olamayan bir tedavi aracıdır. PTT bu itibarla, yıllardır yurdun her köşesinde ve halkın her kesimine aynı oranda kaliteli hizmet vermeyi ilke edinmiştir. PTT A.Ş. Genel Müdürlüğü ile Kızılay Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında ülke genelinde her yıl 4 defa olmak üzere PTT Kan Bağışı Kampanyası başlatılmıştır" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda