Advert

Vali Şimşek’in 18-24 Mart Yaşlılar Haftası mesajı

Vali Şimşek’in 18-24 Mart Yaşlılar Haftası mesajı
Vali Şimşek’in 18-24 Mart Yaşlılar Haftası mesajı Tuncay Aytaş
Bu içerik 285 kez okundu.

İnsanların “Yaşlı Sağlığı” konusunda bilinçlendirilmesi, yaşlıların sağlık ve sosyal açıdan yaşam standartlarının yükseltilmesine dikkat çekmek amacıyla her yıl 18–24 Mart tarihleri arası "Yaşlılara Saygı Haftası" olarak kutlanmaktadır.
Hayatlarının çok özel bir dönemini yaşayan yaşlılarımız, dün ile bugün arasında köprü kurup, kültür ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Bizleri vatana ve millete hayırlı evlat olsun diye yetiştiren kıymetli yaşlılarımızın, toplumla bütünleşmesi, daha aktif olması ve yaşama bağlanmaları için çalışmak en önemli görevimiz olmalıdır.
Yaşlılarına gereken önemi vermeyen, onlara sahip çıkmayan, ihtiyaç duydukları önemi kendilerinden esirgeyen bir toplumun güven ve huzur içinde olması mümkün değildir. Ne mutlu ki biz millet olarak varlıklarından mutluluk duyan, onlara hak ettikleri değeri, saygıyı ve hürmeti gösteren bir kültür ve geleneğe sahibiz.
Bu duygu ve düşüncelerle, fert olarak bir gün hepimizin yaşlanacağı gerçeğinden hareketle sevgi, saygı ve görevimizi yalnızca bir haftayla sınırlı tutmadan, deneyim ve birikimleriyle toplumumuzu bugünlere getiren en değerli Varlıklarımızın “ Yaşlılar Haftasını” kutluyor, ömürlerinin her gününü sağlık, mutluluk ve huzurlu geçirmeleri dileklerimle saygılarımı sunuyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda