Advert

Okul sporları basketbol müsabakaları tamamlandı

Okul sporları basketbol müsabakaları tamamlandı
Okul sporları basketbol müsabakaları tamamlandı Tuncay Aytaş
Bu içerik 505 kez okundu.

Niğde’de 8-11 Mart 2018 tarihleri arasında düzenlenen 2017-2018 okul sporları basketbol Gençler (A) grup müsabakaları sona erdi. Niğde’de tertiplenen Gençler (A) Basketbol Grup müsabakalarına toplamda kızlarda ve erkeklerde 20 ilden katılım sağlanmıştır. 07 Mart Çarşamba günü il müdürlüğü Şehit Ramazan Konuş Gençlik Merkezi toplantı salonunda Saat 17:00’da katılan takımların idareci ve antrenörleriyle teknik toplantı yapılarak, gelen okul takımlarının fikstürleri çekilerek müsabaka saatleri değerlendirildi.
Niğde’nin de içinde bulunduğu kızlarda 10 takımdan oluşan grup müsabakaları 3 gruba ayrılarak Niğde 5 Şubat spor salonunda yapıldı. Erkekler grup müsabakalarında ise yine 10 takımdan oluşan ve Niğde’den de 1 takımın katıldığı ve 3 gruba ayrılarak tertiplenen erkek müsabakaları Üniversite BESYO Spor salonunda düzenlendi. Müsabakalar süresince 132 hakem görev almış olup, Kız ve Erkeklerde 24 maç oynanmıştır. Kızlarda A grubu 1.si Niğde, 2.si Konya B Grubu 1.si Ankara, 2.si Hatay, C Grubu 1.si İstanbul, 2.si Yozgat olmuştur. Erkeklerde ise A Grubu 1.si Konya, 2.si Mersin, B Grubu 1.si Adana, 2.si Hatay, C Grubu 1.si İstanbul ve 2.si Antalya olmuştur. 
Yarışmalar sonunda Grup birincilerine toplam 72 adet madalya, Grup ikincilerine ise 72 adet katılım belgesi düzenlenerek takımlara takdim edildi.  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Harun Turhan ilimizde düzenlenen Okul Sporları Basketbol Gençler, Kız ve Erkek (A) Grup müsabakalarına katılan ve dereceye giren bütün takımları tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda