Advert

Değirmencioğlu’ndan ''14 Mart Tıp Bayramı'' mesajı

Değirmencioğlu’ndan ''14 Mart Tıp Bayramı'' mesajı
Değirmencioğlu’ndan ''14 Mart Tıp Bayramı'' mesajı Tuncay Aytaş
Bu içerik 489 kez okundu.

Niğde İl Sağlık  Müdürü Dr. Ertan Değirmencioğlu 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınlayarak tüm sağlık çalışanların, görevi başında hayatını kaybeden sağlık çalışanlarını ve Çanakkale Savaşında şehit olan Tıbbiye öğrencilerini rahmetle ve şükranla anıyoruz” dedi.
Kaliteli bir sağlık sistemi, güçlü ve nitelikli bir toplumun en önemli şartıdır diyen Dr. Değirmencioğlu; “ Sağlığın korunması ve koşulların geliştirilmesi bütün gelişmiş devletlerde olduğu gibi Ülkemiz için de öncelikli konulardandır. Sağlık hizmetlerine yönelik yatırımları arttırarak hizmet kalitesini yükseltmek, bütün vatandaşlarımızın eşit koşullarda hizmetlerden yararlanmalarını sağlamak, her zaman temel hedeflerimiz arasında yer almıştır. Ülkemizde sağlık eğitiminin ve hizmetlerinin yaygınlaştırılması yolunda önemli gelişmeler yaşanmıştır. Sağlık kuruluşlarımızın tüm tesislerinde fiziki şartlarında yapılan düzenlemeler ve yeniliklerle her geçen gün modern bir yapıya kavuşmalarının yanı sıra, tüm vatandaşlarımızın en tabi hakkı olan sağlık hizmetlerinden, insan onuruna yakışır, eşit, hakkaniyetli ve kolay ulaşıla bilinen bir şekilde faydalanabilmesi temel  hedeflerimizdendir.  Ayrıca hekimlerimizin, hem ulusal hem de uluslararası düzeyde yaptıkları çalışmalar ve elde ettikleri başarılar, ülkemiz için bir kıvanç kaynağı olmakla birlikte çağdaşlarıyla boy ölçüşen bir neslin müjdecisi olmaları münasebetiyle de bizlere geleceğe dair ümit vermektedirler. Tıp camiasının her neferinin, bu ülke insanına hizmet için yollarına devam edeceğine de olan inancımız tamdır. Toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi adına hizmet veren değerli hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramını kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.
Değirmencioğlu; “  Bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan tüm şehitlerimizi, görevi başında hayatını kaybeden sağlık çalışanlarını ve Çanakkale Savaşında şehit olan Tıbbiye öğrencilerini rahmetle ve şükranla anıyoruz” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda