Advert

Niğde’de Mehmet Akif Ersoy anıldı

Niğde’de Mehmet Akif Ersoy anıldı
Niğde’de Mehmet Akif Ersoy anıldı Tuncay Aytaş
Bu içerik 464 kez okundu.

Niğde’de 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulünün 97’nci Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programına Niğde Kültür merkezi konferans salonunda düzenlenen programla anıldı.
Niğde Valisi Yılmaz Şimşek ve eşi Dr. Çiğdem Olgun Şimşek, İstiklal Marşı’nın Kabulünün 97’nci Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü münasebetiyle Niğde Güzel Sanatlar Lisesi tarafından düzenlenen programa katıldı.
Vali Yılmaz Şimşek ve Protokol Üyeleri program öncesi Niğde Kültür Merkezinde Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencileri tarafından düzenlenen   “İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy” konulu fotoğraf sergisinin açılışını gerçekleştirdi. 
Sergi açılışının ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programa, Niğde Valisi Yılmaz Şimşek ve Eşi Dr. Çiğdem Olgun Şimşek, Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan, Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez, Adalet ve Komisyon Başkanı Osman Soydal, İl Jandarma Komutanı J. Albay İdris Tataroğlu, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, Kurum Müdürleri ile Öğretmen ve öğrenciler katıldı. 
Günün anlam ve önemine değinen konuşmayı okul Müdürü Abdullah Taşpınar’ın yaptığı program, güzel Sanatlar Lisesi Öğrencileri Tarafından Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un şiirlerini okuması, Akif’in Nesli isimli piyesin gösterimi ile devam etti. 
Öğretmen ve öğrenciler tarafından hazırlanan videonun ve İstiklal Marşı’nın bestelenme sürecinin izleyicilere sunumunun yapıldığı program, “İstiklal Marşı” konulu şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerini Vali Yılmaz Şimşek ve Protokol Üyelerinin vermesi ile son buldu. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda