Advert

Obezite ile mücadele programı düzenlendi

Obezite ile mücadele programı düzenlendi
Obezite ile mücadele programı düzenlendi Tuncay Aytaş
Bu içerik 461 kez okundu.

Niğde İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Altunhisar ilçe devlet hastanesi koordinesinde gerçekleştirilen obezite İle mücadele programı doğrultusunda başarı sağlayan bayanlara ödülleri İlçe Kaymakamı ve Protokol Üyeleri tarafından verildi.
İl Sağlık Müdürü Dr. Ertan Değirmencioğlu ‘İl Sağlık Müdürlüğümüz ve Altunhisar İlçe Devlet Hastanesi’nin koordinesinde düzenlenen Obezite İle Mücadele Programı doğrultusunda Eğitim Hemşiresi Songül Aydın Ünlü aracılığıyla programa katılan 20 kadın, Müdürlüğümüz diyetisyenleri Neslihan Malçok ve Merve Özcan tarafından düzenlenen sağlıklı beslenme listesi hazırlanmış ve 2 haftalık kontroller sonrasında 2 ay süren program kapsamında, toplamda 69,9 kilo kaybederek Obezitenin önlenmesi konusunda önemli bir adımda bulunmuşlardır’ dedi.
Değirmencioğlu ‘ Bu sürede 7,3 kg kaybıyla en çok kilo kaybeden kişilere  Altunhisar Belediye Meclis Salonu’nda Altunhisar Kaymakamı Ercan KAYABAŞI, Altunhisar Belediye Başkanı Erdal SARI, Altunhisar İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi Fatih Rüştü DELEN ve Altunhisar İlçe Devlet Hastanesi Müdürü Hikmet ÖZDEMİR tarafından hediye takdim edilmiş olup programa katılan diğer kadınlara da hediye ve çiçek takdim edilmiştir. Ayrıca 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle programa katılan kadınlara, halk ve öğrencilere yönelik sağlıklı beslenme, obezite ile mücadele, aşırı tuz tüketiminin azaltılması konularında eğitim yapılmış olup güncel konulardan merak edilen sorular diyetisyenlerimiz tarafından yanıtlandığını ‘ifade etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda