Advert

22 bin çiftçiye zirai mücadele eğitimi verildi

22 bin çiftçiye zirai mücadele eğitimi verildi
22 bin çiftçiye zirai mücadele eğitimi verildi Tuncay Aytaş
Bu içerik 452 kez okundu.

Niğde İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Asım Baş; “ 2017 yılı içerisinde tarım İl Müdürlüğü olarak 22 bin çiftçiye zirai mücadele eğitimleri verildiği ve 2018 yılında da bu tür eğitimlerin verilmeye devam ettiğini söyledi.
Tarımsal üretim yaparken zirai mücadelenin büyük önem taşıdığını aktaran Niğde İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Asım Baş, “, “Çiftçilerimiz tarafından kolay olduğu için çok tercih edilen kimyasal mücadeleyi tek çözüm olarak kabul etmek oldukça yanlıştır. Özellikle son yıllarda mücadelede kullanılan bu kimyasalların insan sağlığına, çevreye ve doğal dengeye olan yan etkileri anlaşıldıkça bu etkileri azaltıcı yöntemler üzerine çalışmalar başlatılmıştır. Bu konuda bakanlığımız pek çok düzenlemeler getirmiştir” dedi.
 İnsan hayatı ve sağlığı için çok büyük önem arz eden gıdaların, doğru zaman ve dozda kullanılması gerektiğini ifade eden Baş, “Hasat ile son kullanma arasında geçmesi gereken süreye dikkat edilmesi gerekiyor. Bu eğitimin amacı sadece sizlere belge vermek değildir. Aynı zamanda bu hususları da sizlere hatırlatmaktır. Bu nedenle yapacağınız bitki koruma ürünü uygulamaları oldukça önem arz etmektedir” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda