Advert

Demirkazık’a Bungalov dağ evleri yapılacak

Demirkazık’a Bungalov dağ evleri yapılacak
Demirkazık’a Bungalov dağ evleri yapılacak Tuncay Aytaş
Bu içerik 507 kez okundu.

Niğde İl Genel Meclisi’nin Mart ayı olağan toplantısı son birleşiminde gündem de bulunan İl Özel İdaresi’nin 2017 yılı faaliyet raporu görüşülerek kabul edilirken Dağ Turizmiyle isminden sıkça söz ettiren Çamardı Demirkazık’a Bungalov dağ  evi yapımı görüşülerek kabul edildi.
İl Genel Meclisi Başkanı Bülent Küçüktuna Başkanlığında yapılan ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Nebol'in de katıldığı toplantıda kurumun bütçe hedefleri, stratejik plan ve iş programı kapsamında 2017 yılında gerçekleştirdiği faaliyetleri içeren raporla ilgili bilgi verdi.
Meclis üyelerininde görüşlerini açıkladığı raporla ilgili düşüncelerini paylaşan Meclis Başkanı Bülent Küçüktuna, 5302 sayılı İl Özel İdaresi kanununun 39.maddesi gereğince hazırlanan faaliyet raporunda yer alan çalışmaların gerçekleşmesinde çaba gösteren, emek sarf eden tüm kurum çalışanlarına teşekkür etti.
İl Özel İdarelerinin 5302 sayılı yasayla birlikte görev ve yetkilerinin artırıldığını, milli eğitimden turizme, tarımdan sağlığa kadar birçok hizmetin yürütülmesinde çeşitli görevleri olduğunu kaydeden Küçüktuna, geleceğe yönelik hızlı kararlar alan, sorunlara süratle uygun çözümler bulan kurumun 2018 yılında hizmet çıtasını daha da yükseğe taşıyarak daha güzel hizmetler yapması temennisinde bulundu. İl Genel Meclisi üyeleri de başta kendi ilçeleri olmak üzere şehrin tamamını kapsayan hizmet sahasıyla ilgili yapılan çalışmalarla ilgili İl Özel İdaresine teşekkür etti. Daha sonra yapılan oylama sonucunda 2017 yılı faaliyet raporu kabul edildi.
 Gündemin diğer maddesi olan ve geçtiğimiz aylarda meclisten geçen Ermeni Kilisesinin İl Halk Kütüphanesi müdürlüğünce Çocuk Kütüphanesi yapılmasına karar verilmişti. Dün düzenlenen il genel meclis toplantısında tarihi Ermeni Kilisesinin Çocuk Kütüphanesi yapılma kararının iptali görüşülerek Eğitim Kültür ve Plan Bütçe Komisyonlarına sevk edildi.
İl Genel Meclisi Mart ayı olağan toplatısının son gündem maddesi olan ve Türkiye’de dağ turizmiyle isminden söz ettiren Çamardı ilçesi Demirkazık Bölgesine Bungalov dağ evleri yapılması kararı İl Genel Meclis Üyeleri tarafından kabul edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda