Advert

Vali ve Eşinden 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

Vali ve Eşinden 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı
Vali ve Eşinden 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı Tuncay Aytaş
Bu içerik 386 kez okundu.

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek ve Eşi Dr. Çiğdem Şimşek, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle şehit ve gazi eşleri ve anneleri olmak üzere tüm kadınların “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” nü kutladı.
Niğde Valisi Yılmaz Şimşek ve Eşi Dr. Çiğdem Şimşek, “ Niğde Valisi Yılmaz Şimşek; “Bilindiği üzere Dünya Kadınlar Günü  her yıl 8 Mart'ta kutlanan ve Birleşmiş Milletler tarafından tanımlanmış uluslararası bir gündür. Türkiye'de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ilk kez 1921 yılında "Emekçi Kadınlar Günü" olarak kutlanmaya başlandı. Kadınlar gününün esas amacı kadınların haklarını anımsatmak ve onların yalnız olmadıklarının vurgusunu yapmaktır. Aile birliğinin en önemli unsuru ve toplumun temel taşı olan Türk kadını daima  özverinin, sevginin kaynağı olmuş, tüm zorluklar karşısında fedakârlığını esirgememiş, hayatın her alanında  siyasi ve sosyal bilincin geliştirilmesinde ve kalkınmasında önemli rol üstlenmiştir” dediler. 
Niğde Valisi Yılmaz Şimşek ve Eşi Dr. Çiğdem Şimşek, “Gazi Mustafa  Kemal Atatürk “Dünyada hiç bir milletin kadını , milletini  kurtuluşa ve zafere götürmekte,  Anadolu kadınından fazla çalıştım”  diyemez sözüyle de   Türk Kadınının  ne kadar değerli, fedakar  olduğunu  vurgulamıştır. Bu duygu ve düşüncelerle  başta şehit ve gazi eşleri ve annelerimiz olmak üzere; Hayatımızın her anında varlıklarını  hissettiğimiz  Kadınlarımızın  “ 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü “kutlarız” dediler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda