Advert

NGC 29. yılını kutladı

NGC 29. yılını kutladı
NGC 29. yılını kutladı Tuncay Aytaş
Bu içerik 334 kez okundu.

Niğde Gazeteciler Cemiyeti (NGC), kuruluşunun 29. yılında düzenledikleri etkinlikle, üyelerini bir araya getirdi.
14 Ekim 2017 tarihinde olağanüstü genel kurulunu yapan ve yeni yönetimiyle çalışmalara başlayan Niğde Gazeteciler Cemiyeti, kuruluşunun 29. Yılı nedeniyle önceki akşam Burcu Simit Sarayında düzenlediği kuruluş yıldönümü etkinliğinde üyeleri bir araya getirdi. Düzenlenen etkinlikte cemiyet üyeleri bir araya gelme fırsatı bulurken, meslek örgütlerinin yaş günü olması dolayısıyla pasta kesti.
GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE NİĞDE BASININ MİHENK TAŞI
Niğde Gazeteciler Cemiyeti’nin 29. Kuruluş Yıldönümü programında konuşan NGC Başkanı Alpaslan Düzgün, 29. Kuruluş yıldönümünü kutlamanın onurunu ve mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Niğde Gazeteciler Cemiyeti’nin 7 Mart 1989 yılında kurulan, 29 yıllık geçmişiyle Niğde’nin saygın ve köklü bir basın meslek kuruluşu ve Niğde Medyasının mihenk taşı olduğunu söyledi.
Başkan Düzgün, “Bundan 29 yıl önce mesleki dayanışmayı artırmak, gazeteciliğin daha dürüst ve onurlu yapılmasını sağlamak amacıyla, meslektaşlarımızın kurduğu ve günümüze kadar getirdiği cemiyetimizin 29. Kuruluş yıldönümü olan bu günde, teslim aldığımız bayrağı zirvede tutmak için mücadele ediyoruz” dedi.
GAZETECİLİK, ÖZVERİ, GÜVEN VE SADAKAT İSTER
Gazeteciliğin özveri, güven ve sadakat esasına dayandığını kaydeden Başkan Alpaslan Düzgün, “Gazetecilik leke götürmez, lekeyi sevmez, güven esasına dayanır, kararlılık ve cesaret ister. Özveri, mücadele ve liyakat ister. İlkeli duruşu temsil eden onurlu bir meslektir gazetecilik. Nasıl ki beyaz bir kâğıda sürülen küçük siyah bir leke nokta dikkat çekerse, mesleğe sürülen küçük bir leke de gazeteciliği kirletir, gazeteciyi öldürür, lekeler zehirler ve yok eder. O yüzden güven, liyakat ve özveri bu mesleğin mayasında mevcuttur” dedi.
29. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ  PASTASI KESİLDİ
Cemiyet Başkanı Alpaslan Düzgün’ün konuşmasının ardından gazeteciler, cemiyetin 29. Yaş günü için büyük bir pasta kesildi. Başkan Düzgün, pastayı genç gazetecilerle birlikte kesti. Başkan Düzgün, cemiyetin kuruluşunda ve günümüze gelmesinde çaba gösteren tüm yönetim kurulu başkanlarını ve üyelerini şükranla, hayatını kaybeden meslektaşlarını da rahmetle andıklarını belirterek, kuruluş yıldönümünün hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda