Advert

Emniyet, öğrencileri bilgilendirmeye devam ediyor

Emniyet, öğrencileri bilgilendirmeye devam ediyor
Emniyet, öğrencileri bilgilendirmeye devam ediyor Tuncay Aytaş
Bu içerik 304 kez okundu.

Niğde Emniyet Müdürlüğü, Toplum Destekli Şube Müdürlüğü ekipleri öğrencilere ’Kişisel Güvenlik ve Suçtan korunma’ konularında eğitim veriyor. Toplum Destekli Şube Müdürlüğü ekipleri 19 Mayıs Ortaokulu eğitim gören öğrencilere ’Kişisel güvenlik ve Suçtan korunma’ konularında bilgi verdi.
2017-2018 yılı eğitim-öğretim döneminde çocuk ve gençlerin güvenli ve huzurlu bir ortamda eğitim görmelerini sağlamak amacıyla Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü personelleri tarafından verilen eğitimi 480 ortaokul öğrencisine ve 46 anaokulu öğrencisi dinledi.
Ekipler öğrencilere internet güvenliği, sosyal ağlar, internetin kötü amaçlı kullanımı, okul yaşamında şiddetin önlenmesi (akran zorbalığı), iletişim dolandırıcılığı, arkadaş seçimi, 112 ve 155  Acil Çağrı  numaralarıyla ilgili bilgilendirme, soba zehirlenmelerine karşı alınacak tedbirler, Hırsızlık ve Dolandırıcılık olaylarına karşı alınacak tedbirler, trafik kazalarının önlenmesi için dikkat edilecek hususlar trafik kuralları, karşıdan karşıya güvenli geçiş yerleri,  ile polis ve hayatımızdaki önemi konularıyla ilgili de bilgiler verdi.
Toplum Destekli Şube Müdürlüğü ekipleri bu eğitimleri tüm okullarda vereceği bildirildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda