Advert

Okul servis şoförlerine eğitim verildi

Okul servis şoförlerine eğitim verildi
Okul servis şoförlerine eğitim verildi Tuncay Aytaş
Bu içerik 449 kez okundu.

Niğde'de Acar Seyahat okul servis şoförlerine yönelik eğitim semineri düzenlendi. Acar seyahat yarınları düşünüyor. Okul servis şoförlerine yönelik “ Trafik Güvenliği sağlık ve davranış” adı altında eğitim semineri düzenlendi. Acar Seyahat şirket merkezinde düzenlenen çok kapsamlı eğitim seminerine mazeretsiz tam kadro personeline katılma kararı alan yönetim kurulu başkanı Asım Acar Şehir merkezi olmak üzere köylerden ilçedeki ve beldede ki okullara öğrenci taşıyan servis şoförlerine yönelik eğitim semineri düzenlendi. 
Semineri ise uzman eğitimci İbrahim Kerziban tarafından katılımcılara, alkollü araç kullanımı, cep telefonu kullanmak, yorgunluk ve uykusuzluk, dikkatsizlik, kurallara uymamak, aşırı hızlı araç kullanma, emniyet kemeri kullanma, taşıtlarda bulunan güvenlik elemanları, okul servis şoförünün davranış özellikleri, dönüşler, geçmenin yasak olduğu yerler, geçilen araç sürücüsünün uyacağı kurallar, gelen trafikle karşılaşmada uyacağı kurallar, gelen trafikle karşılaşmada geçiş kolaylığı sağlama, araçlar arasındaki mesafe, yavaş sürme ve yavaşlama, kavşaklarda geçiş hakkı, indirme, bindirme ve kapıların açılması kuralları hakkında eğitimler verildi.
Acar seyahat yönetim kurulu başkanı Asım Acar koşulsuz mazaretsiz katılan  servis şoförlerine katılım plaketini ilin yetkili kurum amirlerinin de katılımı ile taktım töreni düzenleneceği belirtti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda