Advert

Dr. Çiğdem Şimşek, okuryazarlık kurslarını ziyaret etti

Dr. Çiğdem Şimşek, okuryazarlık kurslarını ziyaret etti
Dr. Çiğdem Şimşek, okuryazarlık kurslarını ziyaret etti Tuncay Aytaş
Bu içerik 517 kez okundu.

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek’in eşi Dr. Çiğdem Şimşek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan´ın himayelerinde başlatılan okuryazarlık seferberliği kapsamında Niğde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünde açılan kursları ziyaret etti.
Gerçekleştirilen ziyarette Halk Eğitim Müdürü Mehmet Altunok’tan  okuryazarlık seferberliği kapsamında faaliyet gösteren kurslar, kurs saatleri, kursiyer sayısı gibi konularda bilgi alan Dr. Çiğdem Şimşek, kursiyerlerle sohbet ederek; kursiyerlere, kurslara gösterdikleri ilgi ve gayretten dolayı teşekkür etti. 
Ziyarette, Çocukların geleceği için mutlaka kadınların okuryazar olması gerektiğinin altını çizen Dr. Çiğdem Şimşek, “ Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan'ın ülke genelinde başlattığı okuryazarlık seferberliğine Niğde olarak ilk günden itibaren destek verdik. Çünkü özellikle kadınlarımızın okuryazar olması bizler için çok önemlidir” dedi. 
Kurslara müracaatların yalnızca Halk Eğitim Müdürlüğü ile sınırlı olmadığını vurgulayan Dr. Çiğdem Şimşek; “Vatandaşlarımız, Halk Eğitim Merkezlerimize, okullarımıza, Muhtarlıklarımıza ve diğer resmi kurumlarımıza müracaat etmeleri durumunda bulundukları mekânlarda okuma yazma kursları açılmaya devam edecektir" şeklinde konuştu.
Daha sonra Dr. Çiğdem Şimşek, Halk Eğitim Merkezinde faaliyet gösteren diğer kursları gezerek kursiyerler tarafından yapılan elişi ürünleri inceledi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda