Advert

Niğde’ye Bitki Sağlığı Analiz Laboratuarı kuruluyor

Niğde’ye Bitki Sağlığı Analiz Laboratuarı kuruluyor
Niğde’ye Bitki Sağlığı Analiz Laboratuarı kuruluyor Tuncay Aytaş
Bu içerik 424 kez okundu.

Niğde  İl tarım Müdürü Asım Baş Niğde  Milletvekillerinin Uzun süredir devam eden Bitki Sağlığı Analizi  Laboratuarını Niğde'de kurulması yönündeki, Tarım Bakanlığı nezdindeki çalışmaları sonuç verdi. Bitki Sağlığı Analizi Laboratuar kurulumu ile ilgili izin resmi gazetede yayınlandı. 2010 yılından beri Nevşehir'den başlayan ve Niğde'de de takip ettiğimiz bölgemizin laboratuar ihtiyacı talebinin karşılanması için verilen bu çaba  meyvesini vermiştir. Niğde’mize  ve bölgemize hayırlı olsun.’ dedi.
Konu hakkında Niğde  İl Gıda  tarım ve  hayvancılık Müdürü Asım Baş ‘ " Niğde  Milletvekillerimiz Alpaslan Kavaklıoğlu ve  Erdoğan Özegen tarafından   Uzun uğraşlarıyla  “Bitki Sağlığı Teşhis ve Analiz Laboratuarlarının Kuruluş, Çalışma Usul ve Esaslarının Belirlenmesi Hakkında Yönetmelik” 16/02/2018 tarih ve 30334 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.”  Niğdeli Çiftçimize hayırlı olsun." dedi. 
Baş “Marka ürünlerimizden Niğde  patatesimizin kaliteli üretimi adına yönetmelikle ilimize ‘Analiz Laboratuarı’ kazandırabilmenin ilk adımı da atılmış olup; marka ürünümüze, iş-istihdama ve bölgemizin ekonomik kalkınmasına da katkı sağlayacaktır. Türkiye. Ürünlerimizin uzak illere gitmesine gerek kalmaksızın, yerinde analiz imkanına kavuşmuş olacağız. Analiz sürecinde beklemeden yaşanan zayiatlarımız artık son bulacak. Yerinde üretim, yerinde depolama ve nihayet yerinde analiz imkanına kavuşulmuş oldu  Bu süreçte Bu laboratuarın kurulmasında  gecesini gündüzüne katan  Niğde  Milletvekillerimiz Alpaslan Kavaklıoğlu ve  Erdoğan Özegen başta  Olmak üzere ,Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sn Ahmet Eşref Fakıbaba’ya, Başbakanımız Sn Binali Yıldırım’a, talimatlarıyla her daim çiftçimizin yanında olan Cumhurbaşkanımız Sn Recep Tayyip Erdoğan’a Niğdeli üreticilerimiz adına teşekkür ediyorum.  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda