Advert

Gürer: “KOSGEB kredilerinden daha çok esnaf faydalanmalı”

Gürer: “KOSGEB kredilerinden daha çok esnaf faydalanmalı”
Gürer: “KOSGEB kredilerinden daha çok esnaf faydalanmalı” Tuncay Aytaş
Bu içerik 370 kez okundu.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, yeniden Demirciler ve Oto  Tamirciler Odası Başkanlığına seçilen Turgut Taygur’u ziyaret etti. Ömer Fethi Gürer, Taygur ve yönetim kurulu üyelerini tebrik ederek, yeni dönemde de başarı diledi. 
CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Demircilerin oto tamircilerin sorunları meclise taşıdığını ve bu yönde girişimleri ile 2016 yılına göre 2017 yılında kredi desteği arttığını belirtti. Gürer, ”KOSGEB kredilerinden yeterli faydalanamayan, oto tamirciler ve demirci esnafının kredi  talebini, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına yönelttiği sözlü soru önergesiyle Meclis gündemine taşıdığını hatırlattı. Gürer Kredi koşulları düzenlenerek demirci ve oto sanayi esnafının kredi almada sorun yaşamaması gerektiğini belirtti. Gürer 2016 yılına göre 2017 yılında KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği Programı'ndan  daha çok esnafın yararlandığını ifade etti. 2018’de yeni kredi faiz destek programlarından Niğde Demirciler ve Oto Tamircileri Odası üyesi esnafımızın da KOSGEB desteklerinden yararlanmak için gerekli şartları yerine getirip yeni desteklerinden faydalanabileceğini  bakan sorularımız üzerine verdiği yanıtta açıkladı “ dedi.
CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, esnafın ciddi sorunlar yaşadığını bu bağlamda kredilerin can suyu olduğunu belirterek, “Esnafın kredi açısından sorun yaşamayacak koşulları hükumetin yaratması gerekmektedir” dedi. 
Demirci esnafının sorunlarını da dinleyen CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, KOSGEB kredilerinden bir kısım esnafın yararlandığını belirterek, bu yıl yapılacak yeni düzenlemede, daha çok esnafın bu kredilerden faydalanması gerektiğini söyledi. 
Demirciler Odası Başkanı Turgut Taygur da CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer ve beraberindeki heyetin ziyaretinden mutluluk duyduklarını belirtti. 
Taygur, esnafın sorunlarını sürekli gündeme getiren ve sorunların çözümü noktasında çaba sarf eden CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’e oda yönetimi ve tüm üyeler adına teşekkür etti.  
CHP il Başkanı ve Merkez ilçe Başkanı ile yönetim kurulu üyeleri de  ziyarette yer aldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda