Advert

Sahte Polisler yakalandı

Sahte Polisler yakalandı
Sahte Polisler yakalandı
Bu içerik 672 kez okundu.

Niğde’de kendini polis ve savcı olarak tanıtarak Y.Ş. isimli vatandaşın  26 bin lirasını dolandırmaya kalkışan A.B., A.T. ve A.D. isimli  telefon dolandırıcıları Niğde Emniyet Müdürlüğü ekiplerince suçüstü yakalandı.
Niğde merkezde ikamet eden  Y.Ş.’yi  sabit hattan arayarak kendini Polis ve Savcı olarak tanıtan şahıslar Y.Ş’nin bankadaki 26 bin TL’sini çekip eve gelecek olan polislere teslim etmesini söylemeleri üzerine Y.Ş. bankadaki parasını çekmek üzere bankaya geldiğinde banka önünde bulunan Güven Timleriyle yaptığı görüşmede dolandırıldığını anlar. Bunun üzerine Niğde Emniyet Müdürlüğü ekipleri şahsın bankadaki parası çekmesini eve gitmesini söyler ve ekiplerde evin etrafında tedbir alır. Bankadaki çektiği para ile evine gelen Y.Ş.’yi arayan dolandırıcı parayı almak üzere eve geldiğinde evin içerisinde ve dışında tedbir alan ekiplerce A.D. isimli telefon dolandırıcısı yakalanır. Dolandırıcını ortakları olan ve araç içerisinde bekleyen A.B. ve A.T. isimli dolandırıcılar ise araçla kaçarken polisler tarafından yakalandı. Suçüstü yakalanan Telefon dolandırıcıları Niğde Emniyet Müdürlüğüne getirilerek sorgulanıyor.
Emniyet yetkilileri: “Vatandaşlarımızın; kendini polis ve savcı olarak tanıtarak, bankaya para yatırmalarını veya bir yere para ya da ziynet eşyalarını bırakmalarını isteyenlere itibar etmemeleri ve durumu derhal kolluk kuvvetlerine bildirmeleri suç ve suçluyla mücadelemizde önem arz etmektedir.” şeklinde uyardı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda