Advert

Okuryazarlık Seferberliği

Okuryazarlık Seferberliği
Okuryazarlık Seferberliği
Bu içerik 498 kez okundu.

Niğde İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan himayesinde başlatılan 'Okuryazarlık Seferberliği' çerçevesinde Niğde’de de Okuryazarlık Seferberliği başlatıldığını ifade etti.
Okuryazarlık Seferberliği 'ne ilişkin usul ve esasların yer aldığı genelge gereği tüm yurtta başlatılan çalışmalar hakkında bilgi veren Müdür Yaşar, tüm bireylerin eğitim hakkının anayasa ile güvence altına alındığını ve özellikle yetişkin okuma yazma eğitiminin hayat boyu öğrenmenin temelini oluşturduğunu belirterek, "Eğitim ve öğretim hakkından yararlanma imkanı bulamamış ve temel okuma yazma eğitimini tamamlayamamış kişilere, Halk Eğitimi Merkezleri aracılığıyla açılacak kurslarda okuma yazma öğretilecek " dedi.
Yaşar; okuma yazma kurslarının geçmişten bugüne devam eden bir uygulama olduğunu belirterek; yılında ise 76 okuma yazma kursuna 379 kursiyerin kayıt yaptırdığını söyledi. Müdür Yaşar, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan himayesinde başlatılan okuryazarlık seferberliğini duyan birçok vatandaşımız bu seferberliğe katılmak için okullara başvurmaya başlamıştır. Bu seferberlik sayesinde 2018 yılında kursiyer sayısı katlanarak artacak ve okuma yazma bilmeyenlerin oranında ciddi bir düşüş olacak" diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda