Advert

Küçük Yiğit, uzatılacak bir yardım eli bekliyor

Küçük Yiğit, uzatılacak bir yardım eli bekliyor
Küçük Yiğit, uzatılacak bir yardım eli bekliyor
Bu içerik 577 kez okundu.

Niğde'de Toki Ali İzzet Begovic ilköğretim okulunda 3. sınıfı okurken 8 ay önce beyin tümörü teşhisi konulan 9 yaşındaki Yiğit Açıkgöz sağlığına kavuşabilmesi için 70 bin TL’ye ihtiyaç var. “Arkadaşlarımı özledim  yürümek istiyorum, okuluma rahat rahat gitmek istiyorum” diyen Yiğit Açıkgöz,ameliyat olabilmek için uzatılacak bir  yardım eli bekliyor.
Niğde'de Atasanayi sitesinde bir işyerinde işçi olarak çalışırken çocuğunun rahatsızlığı nedeniyle işinden ayrılan daha sonra günübirlik bir iş bulabildiği zaman evinin geçimini sağlamaya çalışan ve amaliyat parası arayan işsiz 2 çocuk Babası Enver Açıkgöz tek isteği beyin tümörüne yakalanan 9 yaşındaki oğlu Yiğit Açıkgöz'ün iyileşmesi.
8 ay önce yakalandığı beyin tümörü hastalığı teşhisi konulan ve iki ay öncede beyin ameliyatı olduğunu bu ameliyata varını yoğunu ortaya koyup şimdi ise tekrar hastanenin istediği ikinci amaliyata 70 bin TL'ye ihtiyaç olduğunu belirten Baba Enver Açıkgöz,"Niğde valiliğimize gerekli yardım almak için müracaat ettim. Hayırsever vatandaşlardan yardım  toplamama müsaade ederek bir yetki dilekçesi verdiler ama kimseye varıp halimizi söyleyip anlatamadım.Şimdi çocuğum İstanbul Üniversitesi Yeditepe onkoloji bölümünde tedavi olması için gelecek yardımla amaliyat olup iyileşebilmesi için yardım bekliyoruz.
Devlet büyüklerinden ve hayırseverlerden destek beklediğini ifade eden Enver Açıkgöz, 2017 yılında başağrısı ile başlayan ve kontrolle çocuğumuzun rahatsızlığını öğrendik Allah kimseye rahatsızlık vermesin"dedi.
Tek isteği ciğerparesi çocuğunun iyileşmesi olduğunu söyleyen anne Leyla Açıkgöz "Dünya malında gözümüz yok, tek isteğim oğlumun ameliyatı için gerekli olan paradır.Hiçbir gelirimiz yok. Devletimizden ve hayırsever vatandaşlardan bize yardım eli uzatmalarını bekliyoruz" diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda