Advert

Otogarda asker uğurlama yoğunluğu

Otogarda asker uğurlama yoğunluğu
Otogarda asker uğurlama yoğunluğu
Bu içerik 719 kez okundu.

Niğde’de vatani görevini yapmak için yola çıkan 98/1 tertip asker adaylarını uğurlamaya gelen binlerce kişi Niğde Şehirlerarası Otobüs terminalini doldurdu. Niğde’de vatani görevini yapmak için askere giden 97/4 tertip asker adayları Niğde Şehirlerarası Otobüs terminalinden davul zurna eşliğinde birliklerine uğurlanıyor. Asker adaylarını birliklerine götürecek olan otobüs perona yanaştığında, asker adayları omuzlara alınarak en büyük asker bizim asker sloganlarıyla otobüse kadar taşınıyor. Askerlerin anneleri ise gözyaşına hakim olamazken aynı zamanda gururu da birlikte yaşıyorlar.
Vatani görevini yerine getirecek olmanın gururunu yaşayan asker adayları, “Bu vatan bizim, askere gidiyor olmaktan vatanımıza olan borcumuzu ödeyeceğimizden dolayı çok gururluyuz. Bu vatan için askere gidiyoruz. Bu vatana olan borcumuzu ödemek istiyoruz. Gerekirse bu vatan için şehit olmaya hazırız. Bu bayrak için gerekirse kanımızın her damlasını akıtırız. Bazıları vatan borcunu parayla öderken, biz bu bedeli canımızla ödemeye gidiyoruz” dediler.
Asker adaylarını uğurlamak için terminale gelen asker ailesi, arkadaşları terminalde izdihama neden oluyor. Bu nedenle Niğde İl Emniyet Müdürlüğü ve Terminal işletme müdürlüğü terminalde güvenlik önlemlerini artırırken, herhangi bir tatsız olayın yaşanmaması için çalışma yürütüyor.
Niğde Şehirlerarası Otobüs terminal işletme Müdürü Mahmut Koca, asker uğurlama nedeniyle otogarda ciddi bir yoğunluğun yaşandığını belirterek, otogar giriş ve çıkışlarında ve otogarın içiresinde işletme olarak bütün önlemleri aldıklarını, şuana kadar hiçbir olayın yaşanmadığını söyledi. (Haber: Ali Erşan Öztürk)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda