Advert

Gaziler gönüllü askerlik başvurusu yaptı

Gaziler gönüllü askerlik başvurusu yaptı
Gaziler gönüllü askerlik başvurusu yaptı
Bu içerik 432 kez okundu.

Türkiye Harp malulü Gazi Şehit dul ve yetimleri derneği  Niğde şubesi Başkanı terör Gazisi Ramazan Yıldız ve üyeleri ellerinde Türk bayraklarıyla Zeytin Dalı Harekatı'na destek vermek amacıyla gönüllü askerlik için Niğde Askerlik Şubesine başvuru yaptı.
Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Niğde Şubesi binasında başvuru dilekçesini dolduran gaziler ellerinde Türk bayrakları ile şubeye gidip başvuruda bulundu.
Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Niğde Şubesi Başkanı Ramazan Yıldız, ülkenin bölünmez bütünlüğü için tekrar gazi ve şehit olamaya hazır olduklarını söyledi.
Afrin operasyonuna destek verdiklerini belirten Yıldız "PKK, PYD gibi terör örgütlerinin kökünü kazıyana kadar Afrin operasyonunu destekliyoruz. Onların yanında olmak ve destek vermek için, sakat olabiliriz ama bu halimizle de Mehmetçiğe destek çıkmak istiyoruz, askerlik şubesine bunun için başvuruyoruz,  görev istiyoruz. Şehit aileleri ve gaziler olarak gün içerisinde gelip başvuru yapmaya devam edeceğiz." dedi.
Bir diğer gazi Ahmet Kızıl ise 60 yaşını geçtiğini belirterek "Yaşım 60'ın üzerinde, 'Yurtta Sulh Cihanda Sulh' ilkesine bağlı kalarak memleketimizi her zaman ve her yerde savunmaya hazırız. Bizler sığınmacı olarak asla yaşayamayız. Biz bu topraklarda ya ölür ve kanımızın son damlasına kadar çarpışırız. Yetkililer görevlendirsin savaşmaya hazırız." şeklinde konuştu.
Hasan İpek de Güneydoğuda gazi olduğunu dile getirdi. Tekrar askere gidip görev almak istediğini vurgulayan İpek, şunları kaydetti: "Bir gazi olarak bu vatanın bölünmez bütünlüğü uğruna bizler dün gazi olduysak bu gün de şehit olmaya hazırız. Bu vatanı böldürtmeyeceğiz bu vatan için mücadele edeceğiz, kanımızın son damlasına kadar mücadelemiz devam edecektir. Allah yüce Türk milletinin yar ve yardımcısı olsun."
(Haber: Ali Erşan Öztürk)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda