Advert
Advert

Suriyeli Mazlumlara Yardım Eli

Suriyeli Mazlumlara Yardım Eli
Suriyeli Mazlumlara Yardım Eli
Bu içerik 147 kez okundu.

Son zamanlarda gerek ateşkes ihlalleri ve gerekse Rus ve rejim güçlerinin bombalama haberlerinin gelmesiyle yeniden gündeme oturan Suriyeli Mazlumlara Niğde Belediyesinden, Niğdeli hayırseverlerden ve Niğde İHH dan yine destek geldi.
Niğde Belediyesi ve Mehmet Koç isimli hayırseverin destekleri ile Niğde genelinde 1 Tır’dan oluşan patates ve 1 Tır’da giyecek ve yatak yardımı sağlandı. Mehmet Koç bu eşyaların toparlanmasında desteği olan Belediye Başkanı Rıfat Özkan’a ve Niğde halkına teşekkürlerini iletti.
Tırların uğurlanması esnasında bir konuşma yapan Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan; ‘’Niğde Belediyesi olarak gerek ilimizde bulunan Suriyeli sığınmacı kardeşlerimize, gerekse sınırlarımız dışında bulunan kardeşlerimizi bu zamana kadar desteklemeye devam ettik’’ dedi ve bundan sonra da destekleyeceklerini ifade ederek hayırseverlere teşekkürlerini iletti.
Niğde İHH Şube Başkanı Ömer Keskin ; ‘’Toplanan malzemelerin Hatay Reyhanlı sınır kapısından Suriye içinde bulunan İdlip kamplarına ulaştırılacak. Niğdeli kardeşlerimize güvenerek başlattığımız bu çalışmalarda Pazar akşamı 1 Tır patates, hafta içinde ise iki tır su yardımı ile Suriyeli kardeşlerimize destek olacağız’’ dedi. İl içinde başlattığımız Un çalışmasına da Niğdeli kardeşlerimizden destek bekliyoruz diyerek bundan sonra da Suriye mazlumlara desteklerinin devam edeceğini belirtti. İki tırdan oluşan yardım malzemeleri yapılan dualar eşliğinde Şehit Ömer Halisdemir Meydanından Suriye’ye uğurlandı. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kendi işinin patronu ol
Kendi işinin patronu ol
Çiftlik İlçesi Şehit Nurettin Tekin Z Kütüphanesi açıldı
Çiftlik İlçesi Şehit Nurettin Tekin Z Kütüphanesi açıldı