Advert

530 Kahraman Çevreci Göreve Hazır

530 Kahraman Çevreci Göreve Hazır
530 Kahraman Çevreci Göreve Hazır
Bu içerik 425 kez okundu.

Küçük yaşlarda öğrenilen bilgilerin, kazanılan alışkanlıkların ve görülen davranışların yaşam şeklini oluşturması nedeniyle, Niğde İli genelinde eğitim gören, özellikle anasınıfı ve 1. sınıf öğrencilerimizde çevre bilinci ve duyarlılığı hakkında bir farkındalık oluşturmak ve çocuklarımıza konunun öneminin benimsetilmesi amacıyla Çevre Eğitim Merkezi (ÇEM) Projesi ile çocuklarımızın Çevre Eğitimini uygulamalı ve görsel (animasyon filmlerinin gösterilmesi, afişler, tablolar vb.) olarak alması, eğlenceli uygulamalarla birlikte çevre bilinci ve duyarlılığının arttırılması hedeflenmişti.
Okulların açılması ile birlikte,  Çevre ve Şehircilik İl Müdürü bünyesinde açmış olduğu Çevre Eğitim Merkezindeki(ÇEM) eğitim maratonu 17/11/2017 tarihinde Atatürk Eğitimciler Anaokulu ve Asım Zeynep Ecemiş İlkokulu ile başlamıştı.
İl Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan program dâhilinde sömestr tatili öncesinde en son 12/01/2018 tarihinde Behzat Ecemiş İlkokulu ve Kemal Çetintürk İlkokulu ile birlikte toplam 19 okul ve 530 öğrencimize çevre eğitimi verildi.
Çevre Bilinci Eğitimi sonrasında Kahraman Çevreci Andını okuyan öğrenciler,  çevreyi korumakla görevli oldukları, çevreyi kirletenleri uyaracakları ve geri dönüşümü mümkün olan atıkların ayrı toplanarak doğaya kazandırma sözü alınarak  Kahraman Çevreci Belgesi ve Madalyası verildi. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda