Advert

Niğde’mizin geleceği için kurumlararası güçlü işbirliği

Niğde’mizin geleceği için kurumlararası güçlü işbirliği
Niğde’mizin geleceği için kurumlararası güçlü işbirliği
Bu içerik 997 kez okundu.

Niğde Gazeteciler Cemiyeti(NGC) Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Düzgün ve Niğde Gazeteciler Cemiyeti Yöneticileri, Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat, Kemerhisar Belediye Başkanı Beytullah Yıldırım ile Bor Meslek Yüksekokulu Müdürlüğüne atanan Doç. Dr. Hakan Demir'i ziyaret ederek, görüş alışverişinde bulundular. Niğde Gazeteciler Cemiyeti(NGC) Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Düzgün, Niğde’nin geleceği için kamu kurumları, yerel yönetimler, üniversite, siyasi partiler, STK’lar, sendikalar ve medya işbirliğini en üst düzeye çıkarılarak Niğde’nin geleceği için el ele verilmesi gerektiğini söyledi.
Niğde’nin ve tüm ilçelerinin meselelerini çok iyi belirleyip tek bir yumruk olarak çözümü için güç birliği yapılması gerektiğini vurgulayan Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat, “Küçük projeler, günü kurtarak planları bir kenara bırakıp Niğde’nin, Bor’un tüm ilçelerinin ekonomik ve sosyal sorunları ve öncelikleri belirlenmeli, Niğde’nin yıllar sonrasını düşünecek adımlar için lobi ve planlar yapılmalı” şeklinde konuştu.
Kemerhisar ve Bahçeli Belediye Meclislerinin iki beldenin birleşme kararı aldığını ifade eden Kemerhisar Belediye Başkanı Beytullah Yıldırım “Bu iki beldeye bağlı köylerle birlikte Bor ve Çiftlikten sonra en fazla nüfusa sahip olacak bir ilçe yapısı ortaya çıkıyor. Kemerhisar’ın Bahçeli’nin büyümesi birleşmesi hatta ilçe olması, hem Bor’un hem Niğde’nin lehine olur. Burada nüfus ekonomi ne kadar güçlenirse Niğde’nin Büyükşehir olmasının temelleri de daha sağlam olur. Kemerhisar, tarihi ve turistik potansiyele sahip güçlü bir kültürel mirasa sahip bir kent. Aday olduğum da söylediğimi yeniden hatırlatayım, bir daha Kemerhisar Belediye Başkanlığına adaylığı düşünmüyorum” şeklinde konuştu.
Bor Meslek Yüksekokulu’nun öğrenci sayısının artırılması ve sorunlarının çözülmesi için planlamalar yapıldığını ifade eden Bor Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hakan Demir, “ Sayın Rektörümüz her konuda tam destek veriyor, ilçe yöneticileriyle görüşme ve ziyaretlerimiz devam ediyor, onlardan yakın ilgi ve destek görüyoruz. Ama Yüksekokullarımızın ve yurtlarımızın fiziki kapasitesi geniş, bu imkanları en azami kullanacak planları ancak belli sorunların giderilmesiyle başarabiliriz” dedi.
NGC Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Düzgün “07 Mart 1989 yılında kurulan NGC; Niğde’nin kalkınmada öncelikli il düzeyine getirilmesi Niğde Üniversitesi’nin kurulması için 50 bin imza toplanması, Niğde’de olmayan kamu kurumlarının ilimize getirilmesi, Patates Araştırma Enstitüsü’nün Kurulması, Niğde Havaalanı imza kampanyası başta olmak üzere birçok alanda kentin gelişimine Niğde’nin tanıtımına katkı sağlamıştır.”
Niğde Gazeteciler Cemiyeti'nin İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu dolayısıyla; bağlı 7 Bölge Gazeteciler Federasyonu ve 77 İl Gazeteciler Cemiyeti’nin bir araya geldiği Türkiye’nin en fazla üye ve kapsamlı örgütlenmeye sahip Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun kurucusu olduğunu ifade eden NGC Başkanı Düzgün, “Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da ilimizin gerek sosyal, kültürel, gerekse ekonomik anlamda ilerlemesi noktasında çalışmalarına devam edeceğine vurgu yapan Başkan Düzgün, " Niğde Gazeteciler Cemiyeti bugüne kadar ilimizin gelişmesi noktasında çok önemli hizmetlere imza atmıştır. Bugünden sonra da aynı kararlılıkla Cemiyetimizin tüm kurulları ve üyeleriyle birlikte Niğde'nin kalkınması için var gücümüzle çalışacağız" dedi. (HABER MERKEZİ)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda