Advert

Niğde’de Gösteri ve Yürüyüş Yerlerine Düzenleme

Niğde’de Gösteri ve Yürüyüş Yerlerine Düzenleme
Niğde’de Gösteri ve Yürüyüş Yerlerine Düzenleme
Bu içerik 797 kez okundu.

Niğde’de 2018 yılında İl Merkezinde toplantı ve gösteri yürüyüşleri yeri, güzergahı ile afiş ve pankart asılacak yerler, Niğde Valiliği tarafından belirlendi. 
Niğde Valiliğinden konu hakkında yapılan açıklamada; “2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 6’ıncı, Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun Uygulanmasına Dair Yönetmeliğin 3. maddeleri gereğince, 2018 yılı için İlimiz merkezinde toplantı ve gösteri yürüyüşleri yeri, güzergahı ile afiş ve pankart asılacak yerler, Valilik Makamının 27/12/2017 gün ve 2512 sayılı olurları ile aşağıda belirtildiği şekilde tespit edilmiştir.
2018 Yılında İlimiz Merkezinde Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri yapılacak yer ve güzergâhları ile afiş ve pankart asılacak yerler;
A- ASIL MİTİNG ALANI VE YÜRÜYÜŞ GÜZERGÂHI:
a)Miting Alanı: Cumhuriyet Meydanı – Kent Meydanı
b)Yürüyüş Güzergâhı ve Dağılım Yönleri: Toplantı yeri perşembe pazarında toplanan topluluğun, Külhan Sokak Murat Zeren Caddesini takiben Cumhuriyet Meydanında ve Şehit Ömer Halisdemir Meydanında son bulacaktır.
Dağılımlar ise; Ayhan Şahenk Bulvarı (Bankalar caddesi), Dr. Sami Yağız caddesi  (Bor caddesi), Murat Zeren Caddesi istikametlerine yapılması,
B- ALTERNATİF MİTİNG ALANI VE YÜRÜYÜŞ GÜZERGÂHI:
a)Miting Alanı: Şefik Soyer Meydanı
b)Yürüyüş Güzergâhı ve Dağılım Yönleri: Toplantı yeri TCDD Tren Garından başlayarak, Murat Zeren Caddesi, Cumhuriyet Bulvarı ve Emin Erişingil Caddesini takiben Şefik Soyer Meydanında son bulacaktır.
Dağılımlar ise; Ayhan Şahenk Bulvarı (Bankalar caddesi), Emin Erişingil caddesi, Kemali Ümmiye caddesi ve Fariki sokak istikametlerine yapılması,
C-  ALTERNATİF MİTİNG ALANI VE YÜRÜYÜŞ GÜZERGÂHI: 
a)Miting Alanı: Derbent Meydanı
b)Yürüyüş Güzergâhı ve Dağılım Yönleri: Toplantı yeri olan Selçuklu Caddesinden başlayarak, Ethem Onbaşı caddesini takiben, Derbent kavşağında son bulacaktır.
Dağılımlar ise; Dr. Sami Yağız (Bor Caddesi) Caddesinden il merkezi ve Bor ilçe istikametleri ile Ethem Onbaşı Caddesi istikametlerine yapılması,
D- AFİŞ VE PANKART ASILACAK YERLER:
İl Mahalli Çevre Kurulunun, 31.10.2003 gün ve 2003/10 sayılı kararında; bez afişlerin, Süleyman Fethi Caddesi, Murat ZEREN Caddesi, Paşakapı Caddesi, Emin Erişingil Caddesi, Feridun ZEREN Caddesi ve Selçuklu Caddeleri olarak belirlenen yerler ile mitingin yapılacağı meydanlara ve güzergâhlara asılacaktır. Halkımıza saygıyla duyurulur” denildi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda