Advert
Advert

‘’Farkındalıkla Buluşuyoruz’’ etkinliği düzenlendi

‘’Farkındalıkla Buluşuyoruz’’ etkinliği düzenlendi
‘’Farkındalıkla Buluşuyoruz’’ etkinliği düzenlendi Hamza TAV
Bu içerik 139 kez okundu.

Hüdavend Hatun Kadın Çocuk ve Gençlik Derneği olarak düzenlenen Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinin paydaş olduğu ''Farkındalıkla Buluşuyoruz''  etkinliği Niğde Elit Düğün Salonunda gerçekleşti. 
Etkinliğe Evde eğitim alan özel öğrenciler,Görme Engelliler Derneği, Altın Nokta Görme Engelliler Derneği, İşitme Engelliler Derneği ve Sakatlar Derneği'nin davetli olarak katılım sağladılar.
HÜKAGED Başkanı Fatma Büyükakkaş yaptığı açıklamada   "Etkinlikte amacımız özel insanların yaşadığı zorluklara dikkat çekmek sorunların çözümü için adımların atılmasıdır .Bugünkü buluşmamız engelli kardeşlerimizin toplumsal hayata katılımını teşvik etmek, farkındalık oluşturmaya katkı sağlamaktır. Sorun yaşayanlar bizden acımamızı değil hak ettikleri gereken değer ve hizmetleri vererek yaklaşmamızı beklerler. Ülke çapında devrim niteliğinde değişimler yasanırken engelliler içinde yaşam kolaylaştırıcı yeni yasalarla çözüm üretilmektedir'' dedi.
Son yıllarda ülkemizde sporda engelli bireylerimizin başarılarla gururlandırıyorlar. Dünyada ve yurdumuzda başarıları gözle görünüyor. Bundan da anlaşılıyor ki imkanlar verilirse aşamıyacakları engel yoktur. Destek ve emek veren herkese  özellikle dernek üyelerime çok teşekkür ediyorum." diye konustu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aydın Akbaş Niğde’ye veda etti
Aydın Akbaş Niğde’ye veda etti
15 TEMMUZ ANISINA...
15 TEMMUZ ANISINA...