Advert
Advert

NİĞKADBİR’den Üye Belediyelere Ziyaret

NİĞKADBİR’den Üye Belediyelere Ziyaret
NİĞKADBİR’den Üye Belediyelere Ziyaret
Bu içerik 303 kez okundu.

Niğde Belediyesi Katı Atık Birliği Heyeti 10 gün boyunca birlik üyesi belediyeleri tek tek ziyaret etti. Katı Atık Birliği heyeti Niğde Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Ağadayı sorumluluğunda; katı atıkların toplanması, transferi ve depolanması hususunda üye belediyelerinin karşılaştıkları sorunları yerinde inceledi ve çözümü hususunda ilgili belediye başkanlarıyla görüş alışverişinde bulundu.
26 belediye ve Niğde İl Özel İdaresi olmak üzere toplam 27 üyesi olan Niğde Belediyesi Katı Atık Birliği yıllarca süregelen; katı atıkta vahşi depolamanın önüne geçmede ve önemli bir çevre kirliliğine son vermeyi amaçlıyor.
Bu amaçla Katı Atık Birliği, üye belediyelerinin ve özel idare vasıtasıyla da köylerin çöplerinin, Niğde’nin 5 değişik noktasına kurulan transfer istasyonlarında toplayarak, katı atık düzenli depolama sahasına taşınmasını sağlıyor.
Ayrıca burada toplanan katı atık ayrıştırılarak bir kısmının geri dönüşümü sağlanırken diğer taraftan da depolanan çöpten enerji üretilmekte ve il ekonomisine katkı sağlanmakta.
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
Muzaffer Şahiner hayatını kaybetti
İYİ Parti’de  istifa
İYİ Parti’de istifa