Advert

Saadet Partisinden Kudüs Mitingi Teşekkürü

Saadet Partisinden Kudüs Mitingi Teşekkürü
Saadet Partisinden Kudüs Mitingi Teşekkürü
Bu içerik 390 kez okundu.

Saadet Partisi Niğde İl Başkanı Ahmet Binici, Niğde’de ABD Başkanı Trump’ın yapmış olduğu kendini bilmez pervasız tavrına gereken tepkinin verildiğini belirterek, Filistin ve Kudüs konusunda hassasiyetini ortaya koyan tüm milletimize ve özellikle Niğde halkımıza teşekkürlerimizi bildiriyoruz dedi.
Saadet Partisi İl Başkanı Ahmet Binici beraberinde Başkan Yardımcısı Doğan Arısoy ve Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Emin Göksu ile birlikte gazetemizi ziyaret ettiler. Ziyarette Filistin ve Kudüs konusunda açıklamalarda bulunan Saadet Partisi Niğde İl Başkanı Ahmet Binici, Niğde’de ABD Başkanı Trump’ın yapmış olduğu kendini bilmez pervasız tavrına gereken tepkinin verildiğini belirterek, “ Filistin meselesi sadece bir bölgenin, bir kavmin, bir milletin değil ümmetin, İslam aleminin meselesidir. Filistin meselesi iman meselesidir.  Öncelikle Filistin meselesini ümmetin ve İslam aleminin meselesi haline getiren ve bu meseleyi İman meselesi olarak isimlendiren ve İslam dünyasının bu konuda bilinçlenmesini ve şuurlanmasını sağlayan Milli Görüş’ ün merhum lideri  Prof. Dr. Necmattin Erbakan hocamızı rahmet ve milletle anıyoruz.
Müslümanlar için iman meselesi olan bir konuda ABD’nin kendini bilmez pervasız tutumu Kudüs’ü İsrailin başkenti ilan etmesi Türkiye’de olduğu gibi tüm dünyada İslam alemini rahatsız etmiş ve Müslümanlar bu konudaki rahatsızlıklarını tüm dünyada yapmış oldukları tepkilerle dile getirmişlerdir.
Niğde’de ABD başkanı Trump’ un yapmış olduğu bu kendini bilmez ve pervasız tavrına gereken tepkiyi vermiştir. Bu tepkinin verilmesini sağlama noktasını Niğde halkını bir araya getiren Niğde STK Platformu üyesi STK lara ve onların Kudüs konusundaki bu çalışmasına katkı ve destek veren tüm siyasi partilere, STK dernek sendika ve vakıflarına teşekkürlerimizi bildiririz” dedi.
Başkan Binici açıklamasının devamında, “Ancak ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etmesine verilen tepkinin bu kadarla yetinilmemesi gerektiğini düşünüyoruz.
1-Öncelikle vatandaşlar olarak her bir ferdimiz özellikle İsrail’e bir şekilde bağlantısı bulunan her hangi bir ürünü kullanmamalıdır.
2-Esnaflarımız olarak raflarında İsrail mallarına yer vermememiz ya da alternatif yerli mallarımıza raflarında daha fazla yer vermeli ve müşterilerini yerli mallarına yönlendirecek kampanyalar düzenlemelidirler.
3- STK lar olarak bu konuyu milletimizin gündeminden düşürmemek için sürekli eylem planı yapmalı ve halkımızın zihninde Filistin ve Kudüs meselesini taze ve sıcak tutmalıdır.
4- İslam ülkeleri de devletler olarak kınamak, ayıplamak ve yok saymamakla yetinmemelidirler. İsrail’e yaptırım uygulamalıdırlar. Bu yaptırımlar çerçevesinde İslam ülkeleri
1-Kudüs’ün sadece doğusunu değil tamamını Filistin’in başkenti ilan etmelidir.
2-İsrail’le resmi, gayrı resmi ilişkileri durdurmalıdır.
3-Tün bölge ülkeleri hava sahalarını İsrail uçaklaına kapatmaladır.
4-Türkiye israilin güvenliğini sağlayan Malatya kürecikteki radar üssnü kapatmalıdır.
5-Türkiye incirlik hava üssünü ve ABD nin diğer üslarini kapatmalıdır.
6-Türkiye Kudüşteki konsolosluğunu büyük elçilik seviyesine yükseltmelidir.
7-Merhum Erbakan hocamızın kurduğu D-8 ülkeleri aktif hale getirilmelidir.
İİT’nin Kudüs’ün doğusunu Filistin’in başkenti ilan etmesini uzun vadede Filistin ve Kudüs için tehlikeli ve iç savası daha da körükleyici bir karar olarak görüyoruz. İİT nin bu kararını gözden geçirerek düzeltmesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda