Advert

Ekonomi Bakanlığı 6 ilde daha firma ziyaretlerine devam ediyor

Ekonomi Bakanlığı 6 ilde daha firma ziyaretlerine devam ediyor
Ekonomi Bakanlığı 6 ilde daha firma ziyaretlerine devam ediyor
Bu içerik 741 kez okundu.

Teşvik ve destekler konusunda sürdürülen faaliyetlerin reel sektör temsilcilerine doğrudan aktarılması yönünde çalışmalarını sürdüren Ekonomi Bakanlığı yaptığı bilgilendirme toplantıları kapsamında 22-23 Aralık  2017 tarihlerinde Konya, Kayseri, Aksaray, Karaman, Nevşehir ve Niğde'de 200 firmayı ziyaret edecek.
Reel sektöre yönelik desteklerin bilinirliği artırmak amacıyla Nisan ayından bu yana yaklaşık 40 ilde yerinde firma ziyaretlerini gerçekleştiren Ekonomi Bakanlığı yetkilileri; Müsteşar Yardımcısı Hüsnü Dilemre ve ihracat Genel Müdürü Arzu Yılmaz, İthalat Genel Müdürü Ahmet Erkan Çetinkayış'ın da başkanlık edeceği, 20 farklı heyetle Konya, Kayseri, Aksaray, Karaman, Nevşehir ve Niğde'de faaliyet gösteren firmalarla bir araya geleek.
Firma ziyaretleri kapsamında, 6 ilde faaliyet gösteren 200 firma temsilcisine Bakanlık tarafından verilen destek ve hizmetler aktarılacak, firmaların talepleri ve sorunları dinlenecek. Ekonomi Bakanlığı, ziyaret kapsamında illerin Sanayi ve Ticaret Odalarında da toplantılar yaparak firmaların sorunlarını yanıtlayacak.
Ekonomi Bakanlığı firma ziyaretlerine 2018 yılında da devam ederek, tüm illere gidece ve Türkiye genelinde firmalara birebir ulaşmış olacak.
Firmalara teşvik destekler anlatılacak
Görüşmelerde dahilde işleme rejimi, ihracata yönelik devlet destekleri ve uygulamaları, ithalatta uygulanan ticaret politikası savunma araçları, ilave gümrük vergileri ile telafi edici vergi uygulamaları, yatırım teşvik mevzuatı kapsamında uygulanan destekler, serbest bölgeler, yurtdışı müteahhitlik ve müşavirlik faaliyetleri, çeşitli hizmet sektörlerine yönelik destekler, Bakanlık tarafından yürütülen ürün güvenliği uygulamaları ile genel olarak ürün belgelendirmeleri, teknik engeller ve bazı tarım ürünleri ihracatında ticari kalite denetimleri konularında firmalara bilgiler verilecek. (HABER MERKEZİ)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Metin Usta’ya Son Veda
Metin Usta’ya Son Veda